Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego w budowie. Będą...

  Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego w budowie. Będą utrudnienia na wyjeździe do Augustowa (zdjęcia, wideo)

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Rusza przebudowa fragmentu al. 1000-lecia Państwa Polskiego. Przez najbliższe dwa dni kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na skrzyżowaniu z ul. gen. Maczka. A to oznacza kłopoty na wyjeździe w stronę Augustowa.
  Rusza przebudowa al. Tysiąclecia PP. Będą utrudnienia
  1/21
  przejdź do galerii

  Rusza przebudowa al. Tysiąclecia PP. Będą utrudnienia ©Wojciech Wojtkielewicz

  Zobacz galerięWe wtorek oficjalnie rozpoczynają się prace budowlane na odcinku Tysiąclecia PP od ul. Wileńskiej do skrzyżowania z trasą generalską. Odczują to kierowcy i piesi. Przez najbliższe dwa dni (wtorek, środa) muszą spodziewać się utrudnień w godz. 7 – 17. Teren zaczną zajmować drogowcy.

  – Pierwsze prace będą polegały na przygotowaniu terenu pod inwestycję, zdjęciu humusu, wyrównaniu terenu itp., a także na usunięciu drzew i krzewów kolidujących z budową – mówi Anna Kowalska z białostockiego magistratu.

  Przypomina, że umowa z wykonawcą, czyli z Przedsiębiorstwem Eksploatacji Ulic i Mostów została podpisana 28 stycznia. Na wykonanie wszystkich prac budowlanych jest 10 miesięcy.

  I w tym czasie kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami. Kłopoty mogą być tym większe, że skrzyżowanie al. Tysiąclecia PP i gen. Maczka to także wyjazd w stronę Augustowa. A ten potrafi być zakorkowany nawet przy normalnym ruchu. W dodatku Al. Tysiąclecia PP to jedna z najbardziej ruchliwych tras w mieście. Jak kilka miesięcy temu wyliczył magistrat, średnio przejeżdża tamtędy ponad 23 tysiące pojazdów na dobę, z czego około 3,5 tysiąca to ciężarówki.

  Teoretycznie po zakończeniu prac na al. Tysiąclecia kierowcom powinno być lżej. Ulica zostanie poszerzona. Prawie na całym fragmencie zaplanowano dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także ścieżki rowerowe, nowe chodniki, zjazdy i zieleńce. Dodatkowo zaplanowano trzy przystanki autobusowe z zatokami.

  Co ważne, miasto planuje też przebudowę odcinka od ul. Wileńskiej do Poleskiej, choć w tym przypadku musi sobie najpierw poradzić z dokumentacją, w której wojewoda podlaski dopatrzył się rozbieżności.

  – Dostrzegł odmienne rozwiązania techniczne, wykazane w projekcie budowlanym, niż te określone w decyzji środowiskowej – tłumaczyła w „Porannym” Sylwia Taha, przedstawicielka urzędu wojewódzkiego.

  Czytaj też: Białystok. Przebudowa alei Tysiąclecia Państwa Polskiego wstrzymana. Wojewoda podlaski mówi stop!

  W decyzji środowiskowej są bowiem ronda, w projekcie - skrzyżowania.

  Jeżeli dokumentacja zostanie poprawiona, przebudowa mogłaby ruszyć jeszcze w tym roku.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.poranny.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY