10. Up To Date Festival. Helena Hauff, Alessandro Cortini, PRO8L3M, Carl Finlow, Włodi, Harper i inni przyjadą na stadion miejski (zdjęcia)

(dj), mat. promocyjne
PRO8L3MPRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Regularnie wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce, PRO8L3M to jeden z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnorodnych gatunków - od hip-hopu, po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.Stołeczny duet tworzony przez Oskara i Steeza zadebiutował kontrowersyjnym „C30-C39”, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem. Od tego czasu PRO8L3M nie zwalnia tempa i co krok zaskakuje swoich słuchaczy nowym materiałem. Duet ma na swoim koncie 5 wydawnictw - wspomnianą wcześniej epkę „C30-C39” oraz mixtape „Art Brut", „PRO8L3M” LP, „Hack3d By GH05T 2.0 EP” oraz „Ground Zero Mixtape”. Porywające, liryczne pomysły Oskara i zaskakujące eksploracje muzyczne Steeza to połączenie, które zawsze tworzy pomysłowe koncepty zarówno w warstwie muzycznej, jak i merytorycznej.Najnowsze wydawnictwo zatytułowane ”Widmo” nie tylko krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji i pułapek jej rozwoju, ale także nadaje kontekst całej dotychczasowej twórczości zespołu. Degradacja środowiska i upadek wartości stają się znamionami schyłku zachodniej cywilizacji, a zespół przemycając to tło w narracji płyty rzuca światło na niedostrzegane oraz lekceważone zjawiska. Płyta zadaje wiele pytań o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami. Premierze nowego materiału duetu towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie integrujące muzykę, fanów i artystów oraz sztuki wizualne i wirtualne. Ta bezprecedensowa forma przedpremierowego odsłuchu w ramach instalacji multimedialnej OUTPOST, ściągnęła do Warszawy kilka tysięcy fanów zespołu. PRO8L3M gra regularnie trasy koncertowe i mimo że potrafi wyprzedać sale na kilka tysięcy widzów, chętnie występuje także w kameralnych przestrzeniach małych klubów koncertowych w całej Polsce.
PRO8L3MPRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Regularnie wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce, PRO8L3M to jeden z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnorodnych gatunków - od hip-hopu, po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.Stołeczny duet tworzony przez Oskara i Steeza zadebiutował kontrowersyjnym „C30-C39”, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem. Od tego czasu PRO8L3M nie zwalnia tempa i co krok zaskakuje swoich słuchaczy nowym materiałem. Duet ma na swoim koncie 5 wydawnictw - wspomnianą wcześniej epkę „C30-C39” oraz mixtape „Art Brut", „PRO8L3M” LP, „Hack3d By GH05T 2.0 EP” oraz „Ground Zero Mixtape”. Porywające, liryczne pomysły Oskara i zaskakujące eksploracje muzyczne Steeza to połączenie, które zawsze tworzy pomysłowe koncepty zarówno w warstwie muzycznej, jak i merytorycznej.Najnowsze wydawnictwo zatytułowane ”Widmo” nie tylko krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji i pułapek jej rozwoju, ale także nadaje kontekst całej dotychczasowej twórczości zespołu. Degradacja środowiska i upadek wartości stają się znamionami schyłku zachodniej cywilizacji, a zespół przemycając to tło w narracji płyty rzuca światło na niedostrzegane oraz lekceważone zjawiska. Płyta zadaje wiele pytań o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami. Premierze nowego materiału duetu towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie integrujące muzykę, fanów i artystów oraz sztuki wizualne i wirtualne. Ta bezprecedensowa forma przedpremierowego odsłuchu w ramach instalacji multimedialnej OUTPOST, ściągnęła do Warszawy kilka tysięcy fanów zespołu. PRO8L3M gra regularnie trasy koncertowe i mimo że potrafi wyprzedać sale na kilka tysięcy widzów, chętnie występuje także w kameralnych przestrzeniach małych klubów koncertowych w całej Polsce. Michał Klusek
Helena Hauff, Alessandro Cortini, PRO8L3M, Carl Finlow, Włodi, Harper i inni przyjadą na stadion miejski na 10. Up To Date 2019 festiwal. Sprawdź, kogo można się spodziewać w tym roku.

Wśród wykonawców, którzy przyjadą na stadion miejski w Białymstoku (i nie tylko tam) znaleźli się:

Helena Hauff, uznana DJ-ka i producentka z Hamburga, rezydentka Golden Pudel Club. Artystka bez trudu łamie bariery stylistyk i korzysta z całego spektrum elektronicznych brzmień od Chicago, przez electro aż po acid, co słychać choćby w jej najnowszym albumie wydanym dla oficyny Ninja Tune.

W Białymstoku pojawi się także Alessandro Cortini (live), soniczny podróżnik gwarantujący wyprawę w poszukiwaniu granic przekazywania emocji za pomocą syntetyzowanych i elektronicznie przetwarzanych dźwięków.

Christina Vantzou x Resina
, choć używają różnych narzędzi, to rozumieją ten sam muzyczny język i podzielają nietypowe podejście do kompozycji. Przygotują pierwszy wspólny materiał na potrzeby premiery w Białymstoku. W swojej pracy podobno bardzo umiejętnie eksplorują nieznane przestrzenie dźwiękowego spektrum: od czystej delikatności, po dziką cielesność, a rezultaty ich prac są oszałamiające.

Up To Date 2019 - lista wykonawców II

PRO8L3M – jeden z największych muzycznych fenomenów ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnorodnych gatunków, od hip-hopu po tzw. alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.
Lee Gamble – zaczynał jako zapalony junglist, ale szybko zaczął dogłębnie eksplorować całą architekturę elektronicznej abstrakcji. Jego działania oparte na dźwiękowej wiwisekcji i rozbijaniu utartych konceptów dotyczących muzyki elektronicznej znalazły finał w kilku świetnych albumach (m.in. „Diversions 1994-1996” i „Mnestic Pressure”).
Iglooghost (live) to brytyjski producent ponaddźwiękowych pisków, skrzeków, przelotów i trzasków. We wrześniu 2017 roku wydał debiutancki album „Neō Wax Bloom”. Opowieść rozciąga się na 11 utworów, jest bardzo intensywna, miejscami histeryczna i nietuzinkowa.
Carl Finlow (live) – legenda electro po raz pierwszy w Polsce. Rok 2018 należał do najbardziej pracowitych w dorobku Finlowa. Szeroko zakrojone prace przyniosły nowy live show zawierający najciekawsze utwory z całego dotychczasowego dorobku i został tak skomponowany, by wstrząsnąć parkietami na całym świecie… tym razem również w Białymstoku.
Bogdan Raczyński – 20 lat po wydaniu kultowego albumu „Boku Mo Wakaran” ten artysta polskiego pochodzenia… po raz pierwszy zagra w Polsce (!!!). W jego muzyce dominują połamane i bardzo połamane rytmy, które są jedynie kanwą do eksploracji nieodkrytych obszarów jungle i drum&bassu zestawionych z ambientem, dronami, elementami noise’u, a na dodatek zszytych wesołymi motywami zaczerpniętymi z klasycznych gier Nintendo. To muzyka będąca introspektywnym odbiciem muzycznego świata.
Svreca – właściciel jednej z najważniejszych współcześnie wytwórni techno: Semantica. Jako artysta tworzy przejmujące techno oscylujące pomiędzy eksperymentem a klubem. Rezultatem jego prac jest muzyka bezkompromisowa, obojętna na współczesne trendy, ale za to pełna zaskakujących, rytmicznych zwrotów akcji i wybiegającą daleko poza parkietowy kontekst.
Ben Buitendijk zabiera słuchacza w podróż między muzyką na parkiecie, a muzyką dla umysłu. Jego sety i produkcje są zwykle definiowane przez głębsze spektrum techno.
Włodi – to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych raperów na polskiej scenie. Współzałożyciel legendarnej grupy Molesta Ewenement oraz projektu Parias ma na swoim koncie 10 albumów, w tym 4 solowe wydawnictwa.
Sentimental Rave jest jak nieoszlifowany diament. Jej muzyka rozpościera się w przestrzeni między niezwykłą wrażliwością, a gwałtownością uderzeń stopy. Jest jak samotna, nocna przechadzka młodzieńczej duszy. Bywalczyni wszystkich ważniejszych klubów i festiwali w Europie (Berghain, CTM, De School) porywa niestrudzenie następne pokolenia wyznawców rave.
Alienata b2b Sync24 – Alienata sama określa się mianem dźwiękowego freaka. Spektrum jej zainteresowań jest bardzo szerokie i obejmuje m.in. electro, acid, dub, IDM, dark disco, Detroit, Chicago i wiele innych niesprecyzowanych szalonych dźwięków. Naprzeciwko Alienaty stanie właściciel bardzo ważnej dla świata electro wytwórni Cultivated Electronics – Sync 24 (Phil Bolland) – który w swoich setach zderza to, co pozornie trudno połączyć, mianowicie funk z ciemnością na kanwie indywidualnego, nastrojowego brzmienia.
The Very Polish Cut Outs – wytwórnia editów wraca, by kontynuować misję popularyzacji tanecznych perełek i zanurza się w wartki nurt klubowego życia, prezentując i propagując wszystko to, co muzycznie najlepsze w Europie Wschodniej.
Harper – człowiek-instytucja na polskiej scenie klubowej. DJ, dziennikarz, radiowiec, autor licznych kompilacji, m.in. z muzyką klubową, elektroniczną czy funkowo-soulową. Zawsze czujny muzycznie, w pogoni za nowymi, ciekawymi brzmieniami i rytmami.
Lex – pasjonat muzyki, który swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał jako radiowiec, dziennikarz i DJ. Obecnie, poza anteną Czwórki, można spotkać go w klubach całej Polski, gdzie rozgrzewa parkiet
indywidualnie lub w duecie z Noviką.
Dżuma – od lat aktywny w warszawskim „podziemiu”. Prowadzący cykl imprez i nowopowstałą wytwórnię Syntetyk. Nadawca, nabywca i selekcjoner w Sideone. Działacz w kolektywie Flauta.

Poniżej komplet ogłoszonych do tej pory wykonawców X edycji Up To Date Festival

 • Helena Hauff
 • Alessandro Cortini live
 • Christina Vantzou x Resina
 • PRO8L3M
 • Włodi
 • Lee Gamble
 • Iglooghost live
 • Svreca
 • Ben Buitendijk
 • Carl Finlow live
 • Bogdan Raczyński
 • Sentimental Rave
 • Dżuma
 • Alienata b2b Sync24
 • The Very Polish Cut Outs
 • Harper
 • Lex
 • Sokół
 • IC3PEAK
 • Dopplereffekt live
 • Lone b2b Special Request
 • Legowelt pres. Gladio live
 • Ceephax Acid Crew live
 • Milena Głowacka live
 • Sega Bodega live
 • Desroi live
 • Umwelt live
 • Mike Parker
 • Anthony Linell & Ali Demirel – „Winter Ashes”
 • Robert Henke – „Lumière III”,

Jakub Kochanowski - Orlen

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie