Zwycięstwo koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski w zaległym meczu. Łatwo jednak nie było

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski w niedzielę zagrają z Ksieżakiem Łowicz
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski w niedzielę zagrają z Ksieżakiem Łowicz Urszula Łobaczewska
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski w zaległym spotkaniu z drugiej kolejki II ligi pokonali we własnej hali Legion Legionowo 89:83. Już w niedzielę ponownie zagrają u siebie, a ich rywalami będą koszykarze Księżaka Łowicz. Także we własnej hali kibice zobaczą Żubry Białystok. Koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok podejmą w sobotę Trójkę Żyrardów.

Zaległe spotkanie Tura Basket Bielsk Podlaski z Legionem Legionowo było bardzo zacięte i emocjonujące do ostatniej minuty. Po wyrównanym początku goście w pierwszej kwarcie zaczęli punktowo uciekać bielszczanom uzyskując już 12 punktowe prowadzenie wygrywając pierwszą kwartę 22:10.

W drugiej kwarcie podopieczni trenera Rafała Króla szybko odrobili stratę. Czterokrotnie za trzy punkty trafił m.in. Wojciech Jakubiak. Tur wyszedł na prowadzenie 42:38.

Druga połowa była już bardzo wyrównana i żadnej ze stron nie udało się osiągnąć wyraźnej przewagi, o losach spotkania zadecydowała więc ostatnia czwarta kwarta. W niej to goście wygrywali 75:71. Po czasie, który wziął dla swojej drużyny trener Król, koszykarze Tura odzyskali prowadzenie i było w końcówce 84:80. Skuteczne akcje na finiszu Marcina Marczuka i Łukasza Kuczyńskiego przesądziły o zwycięstwie Tura 89:83.

Już w niedzielę, 3 grudnia o godz. 18 Tur podejmie Księżaka Łowicz. Natomiast w sobotę, 2 grudnia o godz. 17 koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok zagrają w hali UwB przy ul. Świerkowej z UKS Trójką Żyrardów.

Tur Basket Bielsk Podlaski - KS Legion Legionowo 89:83 (10:22, 32:16, 26:26, 21:19)
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 16, Aaron Weres 12, Patryk Milewski 6, Wojciech Jakubiak 23, Łukasz Kuczyński 20, Piotr Bobka 6, Jakub Grigoruk, Jan Lipiński 2, Marcin Marczuk 2, Mariusz Rapucha 2.