Zwycięski koniec rundy zasadniczej Tura Bielsk Podlaski i Żubrów Białystok. W środę już mecze play-off

27-08-2022 bialystok mecz sparing koszykowka zubry bialystok tur bielsk podlaski fot. urszula lobaczewska / kurier poranny / polska press brak
Zwycięstwami zakończyli rundę zasadniczą II ligi koszykarze Żubrów Chorten Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski. Żubry pokonały u siebie AZS UJK Kielce 105:87, a Tur wygrał na parkiecie rywala z Energą Basket Warszawa 74:70. W środę, 5 kwietnia podlaskie drużyny zagrają już pierwsze mecze fazy play-off.

Żubry Chorten Białystok pewnie pokonały w ostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi AZS UJK Kielce 105:87. Tur Basket Bielsk Podlaski chociaż prowadził przez większość meczu z Energą Basket to jednak wygraną zapewnił sobie dopiero w końcówce spotkania wygrywając 74:70.

W meczu w Białymstoku trener Żubrów Krzysztof Kalinowski mógł wprowadzić do gry wszystkich koszykarzy. Skutecznością popisał się Patryk Milewski, który wchodząc do parkiet z ławki zdobył 24 punkty. Kolejny dobry mecz zagrał też Szymon Jaworski zdobywca 15 punktów, w tym dwunastu po rzutach za trzy punkty.

Bardziej wyrównany mecz stoczyli koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski. Podopieczni trenera Piotra Bakuna wygrali, co prawda drugą kwartę aż 24:8 i do przerwy prowadzili 43:29, to jednak w dalszej części powoli tracili swoją przewagę, by nawet w czwartej kwarcie przegrywać 59:62. Na szczęcie powrócili do skutecznej gry w końcówce i zwyciężyli z Energą Basket 74:70.

Teraz przed koszykarzami faza play-off. W pierwszej rundzie Żubry Chorten Białystok zagrają z Trójką Żyrardów, a Tur Basket Bielsk Podlaski z TSK Roś Pisz. Pierwsze mecze na wyjazdach odbędą się już w środę, 5 kwietnia. Rewanże u siebie 12 kwietnia.

Energa Basket Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 70:74 (20:19, 8:24, 16:11, 26:20)
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 31, Aaron Weres 15, Szymon Urbański 8, Paweł Karasiewicz 7, Mikołaj Krakowiak 6, Bartłomiej Wróblewski 6, Piotr Bobka 3, Marcin Marczuk.

Żubry Chorten Białystok - AZS UJK Kielce 105:87 (32:19, 28:30, 19:16, 26:22)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 6, Michał Bombrych 11, Szymon Jaworski 15, Andrzej Misiewicz 9, Arkadiusz Zabielski 9, Daniel Kamiński 12, Jakub Więcko 10, Patryk Milewski 24, Paweł Kosobudzki 5, Paweł Rudzik, Paweł Trypus 4.