Żubry ponownie lepsze od Sokoła

kpot
Arkadiusz Zabielski (na żółto) poprowadził Żubry do zwycięstwa z Sokołem Ostrów Mazowiecka Wojciech Wojtkielewicz
Drugoligowe Żubry Leo Sped Białystok pokonały u siebie Sokoła Ostrów Mazowiecka 87:83 i awansowały na ósme miejsce w tabeli.

To było dla nas trudne spotkanie. Popełnialiśmy wiele błędów indywidualnych i to skutkowało tym, że zamiast zwyciężyć spokojnie 20 punktami, wygrywamy różnicą tylko pięciu oczek - mówi Zabielski.

Można się było spodziewać wyrównanego meczu, bo obie drużyny były sąsiadami w tabeli. Pierwsze dwie kwarty wygrały Żubry, ale już dwie następne należały do przyjezdnych. Na szczęście dla białostoczan przewaga z pierwszej połowy okazała się wystarczająca i ekipa z Podlasia mogła cieszyć się z czwartego kolejnego triumfu.

- Jesteśmy w niezłej formie. Szczególnie dobrze wygląda nasza gra podkoszowa. Sądzę nawet, że Marcin Monach, Andrzej Misiewicz, Krzysztof Łotowski to czołówka drugiej ligi. Musimy na tym opierać swoją taktykę, bo to przynosi wygrane - tłumaczy koszykarz Żubrów.

Zabielski rozegrał przeciwko drużynie z Ostrowa Mazowieckiego doskonałe zawody, zdobywając w ciągu 34 minut na parkiecie aż 38 punktów.

- Zagrałem najlepszy mecz w sezonie, ale był to efekt dobrej gry całego zespołu. Ja byłem tylko egzekutorem - dodaje bialo-stoczanin.

Zawodnicy z Podlasia nie zamierzają się jednak długo cieszyć z wygranej z Sokołem, bo myślą już o kolejnym meczu - przeciwko kieleckim akademikom.

- To kluczowy dla nas mecz. Wierzę jednak, że wygramy i przedłużymy serię zwycięstw do pięciu - kończy Zabielski.

Drugi zespół z województwa podlaskiego - Tur Basket Bielsk Podlaski - spotkanie przeciwko KKS Pro-Basket Kutno rozegra w środę.

Wyniki 23. kolejki
Żubry Leo-Sped Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 87:83 (25:20, 20:19, 22:23, 20:21).
Żubry: Zabielski - 38 punktów, Kalinowski - 17, Misiewicz - 11,Kujawa - 9, Borowik - 8, Monach - 2, Niewiński - 2, Bombrych, Małyszko.
Shmoolky Warszawa - AZS UMCS Lublin 52:89, AZS PŚk Galeria Echo Kielce -Syntex Księżak Łowicz 49:89, TBV Start Lublin - KU AZS UJK Kielce 49:96, KK Warszawa - ZKS Stal Stalowa Wola 87:42.
Mecz: KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - KKS Pro-Basket Kutno odbędzie się w środę.
Mecz: ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Rosa-Sport Radom został przełożony na 1 marca.