Żubry Białystok - Znicz Basket Pruszków 62:64 (zdjęcia, wideo)

Sylwia Kowalczyk
Podkoszowej walki w meczu Żubrów (żółte stroje) ze Zniczem nie brakowało. Niestety, lepsi okazali się goście z Pruszkowa. Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Pierwszoligowe Żubry Białystok przegrały przed własną publicznością ze Zniczem Basketem Pruszków 62:64. Do zakończenia sezonu zasadniczego podopiecznym trenera Bogusława Bobki zostały jeszcze dwa spotkania, w których Podlasianie muszą poprawić niską, 12. lokatę w tabeli.

Podlasianom, którzy mieli fatalny luty, kiedy przegrywali mecz za meczem, pozostała walka o jak najlepsze miejsce przed fazą play-out. Znicz Basket z kolei potrzebował zwycięstwa, by zapewnić sobie udział w play-off.

Oba zespoły znają się doskonale. Przed spotkaniem trener Bobka mówił, że ma rywali rozpracowanych. Niestety, mecz lepiej rozpoczął Znicz Basket i to, jak się później okazało, zadecydowało o wygranej drużyny z Pruszkowa.

W pierwszej kwarcie gospodarze zdobyli zaledwie pięć punktów. W miarę upływu czasu było coraz lepiej. Białostoczanie nie tylko dogonili rywali, ale i zdołali wyjść na prowadzenie.

Jeszcze początek czwartej kwarty nie zapowiadał porażki Żubrów. Jednak Znicz Basket ma w składzie Dominika Czubka i Tomasza Briegmanna. 35-letni rozgrywający pruszkowian, który w sezonie 2000/2001 reprezentował barwy Rodeksu Białystok, przypomniał o sobie, trafiając dwa razy z rzędu za trzy, co pozwoliło gościom osiągnąć bezpieczną przewagę. Briegmann z kolei w ostatniej akcji meczu zablokował Artura Bajera, który był na najlepszej drodze, by doprowadzić do wyrównania.

- Przegraliśmy pierwszą kwartę, potem musieliśmy gonić, a to kosztuje sporo siły. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać. Niestety, się nie udało - ocenia szkoleniowiec Żubrów.

Teraz Podlasianie mają jeszcze dwie szanse, żeby poprawić swoją sytuację w tabeli. 17 marca w zaległym meczu podejmą Prokom II Gdynia, a trzy dni później na Górnym Śląsku zagrają z najsłabszym w stawce zespołem AZS AWF Katowice.