ŻTS Nowy Dwór Gdański - Tur Bielsk Podlaski 86:66

Kamil Zakrzewski zagrał na swoim normalnym, dobrym poziomie, zdobywając 23 punkty. Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Bez wsparcia wysokich nie można zwyciężyć

Po sześciu zwycięstwach z rzędu porażkę ponieśli drugoligowi koszykarze Tura Bielsk Podlaski. Ekipę Andrzeja Sinielnikowa zatrzymał ŻTS Nowy Dwór Gdański, wygrywając 86:66.

Prze pierwszą połowę nic nie wskazywało na porażkę. Do dobrze grającego Kamila Zakrzewskiego dołączył powracający po grypie Aaron Weres i goście prowadzili 39:33. Potem gracze ŻTS odrobili straty, ale aż do 34 minuty sprawa zwycięstwa byłą otwarta, bo Tur przegrywał tylko 64:67.

Końcówka była już jednak popisem gospodarzy. Bielszczanie, którzy rozgrywali czwarty mecz w ciągu tygodnia opadli z sił i do końca spotkania zdobyli już tylko dwa punkty. Ale to nie jedyny powód wpadki. Słabo wypadli koszykarze podkoszowi. Czterech wysokich zdobyło ledwie 13 punktów, podczas, gdy ich odpowiednicy z ekipy rywali aż 57.