Znicz Suraż - Tur Bielsk Podlaski 3:0. Wyniki IV ligi

Piłkarze Tura (czerwone stroje)mimo porażki zachowali drugie, premiowane awansem miejsce w IVlidze Krzysztof Jankowski
Z drużyn czołówki tylko pewna już awansu Wissa Szczuczyn zdołała wygrać w 32 serii gier. Niespodziewanej porażki 0:3 w Surażu doznał Tur Bielsk Podlaski.

Tur miał przewagę w posiadaniu piłki, ale przekładała się ona na typowe bicie głową w mur. Myśmy natomiast zagrali bardzo mądrze i skutecznie - cieszy się trener Znicza Dariusz Ostaszewski.

Mecz dobrze ułożył się dla gospodarzy, bo już w 2. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mariusz Łapiński i piłka po rykoszecie wpadła do bramki gości. W drugiej połowie gospodarze dołożyli dwa trafienia i spora niespodzianka stała się faktem.

- Nie chcę umniejszać sukcesu Znicza, ale nie sposób pominąć fatalnej postawy asystentów arbitra. Jeśli się nie wie, że po wrzucie z autu nie ma spalonego, to nie powinno się sędziować żadnej ligi, a już na pewno nie czwartej lidze - denerwuje się opiekun gości Grzegorz Pieczywek.

Na szczęście dla Tura potkniecie nie kosztowało bielszczan utraty drugiego miejsca w tabeli, bo swojej szansy nie wykorzystała Cresovia Siemiatycze, z trudem remisując u siebie 1:1 z Narewką.

Okazję do poprawienia lokaty miał też Hetman Tykocin, ale tylko zremisował 2:2 w Mielniku.

-A powinien przegrać. Prowadziliśmy na początku drugiej połowy 2:0, a mogliśmy nawet 4:0. Potem niewykorzystane sytuacje zemściły się i zamiast trzech, mamy tylko punkt - ocenia trener Mielnika Radosław Kondraciuk.

W Szczuczynie Wissa została pierwszym w rundzie wiosennej pogromcą Gryfa Gródek, ogrywając rewelację rundy 2:0. Na początku drugiej połowy bramkarza gości przelobował Przemysław Marcinkiewicz, a w ostatnich sekundach próbujących wyrównać gości z Gródka skarcił Rafał Kozikowski.

Wyniki 32. kolejki

Sparta Augustów - Hetman Białystok 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Sobolewski (70).

Sparta 1951 Szepietowo - Puszcza Hajnówka 3:1 (3:1). Bramki: 1:0 - Pasko (130, 2:0 - Truszkowski (21), 3:0 - Pasko (31), 3:1 - Żabiński (44).

Włókniarz Białystok - ŁKS 1926 II Łomża 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Śmiarowski (90).

Promień Mońki - KS Michałowo 5:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Godlewski (10), 2:0 - Godlewski (49), 2:1 - Gryc (55), 3:1 - Godlewski (65), 4:1 - Połuszejko (75), 4:2 - Chwedko (90), 5:2 - Zawadzki (90).

Cresovia Siemiatycze - LZS Narewka 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Krasnopolski (53-karny), 1:1 - Piotrowski (90).

MKS Mielnik - Hetman Tykocin 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 -Dąbrowski (5), 2:0 - Kamiński (52), 2:1 - Maliszewski (63), 2:2 - Maliszewski (81).

Wissa Szczuczyn - Gryf Gródek 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Marcinkiewicz (55), 2:0 - Kozikowski (90).

Znicz Suraż - Tur Bielsk Podlaski 3:0 1:0). Bramki: 1:0 - Łapiński (2), 2:0 - Stypułkowski (68)