Zawodnicy LUKS Orient Sokółka zgarnęli wszystkie nagrody (zdjęcia)

mara
Turniejem o puchar marszałka województwa podlaskiego i podlaskiego kuratora oświaty rozpoczęto VI edycję Sokólskiej Ligi Szachowej Martyna Tochwin
Puchary podlaskiego kuratora oświaty i marszałka województwa powędrowały w ręce zawodników LUKS Orient Sokółka.

Do turnieju przystąpiło 60 szachistów, reprezentujących Sokółkę - 25 zawodników, Krynki - 21, Białystok - 12, Wasilków - 1, Suwałki - 1.

Szachiści walczyli w dwóch turniejach systemem szwajcarskim. Turniej w Grupie A przebiegały na dystansie 9 rund po 15 minut na partię dla zawodnika, uprawnieni byli zawodnicy z rankingiem powyżej 1600. W grupie B zawodnicy z rankingiem poniżej 1600 rozegrali 7 rund po 30 minut na zawodnika.

Puchar marszałka województwa podlaskiego zdobył zawodnik LUKS Orient Sokółka - Jakub Maliszewski uczeń Gimnazjum w Szudziałowie - 7 pkt. Drugie miejsce w Grupie A wywalczyła Aleksandra Chmielecka uczennica Gimnazjum nr 1 w Sokółce, także zawodniczka LUKS "Orient Sokółka" - 6,5 pkt brązowy medal przypadł w udziale Kacprowi Wielskiemu zawodnikowi MKSz MDK Białystok - 6 pkt.

Puchar podlaskiego kuratora oświaty zdobył także zawodnik LUKSz "Orient Sokółka" Piotr Lewicki uczeń SP w Jacowlanach, który wygrał wszystkie partie w grupie B - 7 pkt. Srebro wywalczył 5,5 pkt Paweł Iwaniuk z MKSz MDK Białystok. Brązowy medal przypadł w udziale Jackowi Kowalczuk uczniowi SP nr 3 w Sokółce, także 5,5 pkt.

Podczas turnieju aż 15 zawodników podwyższyło swoje kategorie szachowe, Sześć osób zdobyło IV kategorię, dziewięciu zawodników - V kategorię.

Turniej został zorganizowany ze środków uzyskanych z projektu na sport z zarząduu województwa podlaskiego. Puchary, medale i atrakcyjne nagrody wręczał najlepszym wicemarszałek województwa Mieczysław Baszko.

Ludowy Uczniowski Klub Szachowy ,,Orient Sokółka" składa podziękowania za pomoc w organizacji turnieju. Sokólskiemu Ośrodkowi Kultury, Powiatowemu Zarządowi LZS i sędziom: Jarosławowi Raczkowskiemu i Józefowi Bochenko, który sprawnie poprowadził zawody.