Zapasy. Juniorskie podia zawodników Wschodu Białystok. Drugie miejsce Mairbek Salimov w Estonii

Zawodnicy KS Wschód Białystok na mistrzostwach Polski
Zawodnicy KS Wschód Białystok na mistrzostwach Polski KS Wschód Białystok
W Radomiu zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Tytuł mistrzowski w kategorii 77 kg wywalczył Nikodem Godun z KS Wschód Białystok.

W juniorskich mistrzostwach klasyków wystartowało 129 zawodników z 38 klubów. W sumie stoczono 208 pojedynków, z których 113 zakończyło się zwycięstwem przez przewagę techniczną. Zawody w Radomiu były pierwszym poważnym sprawdzianem przed czerwcowymi mistrzostwami Europy w Serbii oraz mistrzostwami świata w hiszpańskiej Pontevedrze.

Doskonale w kategorii 77 kg spisał się Nikodem Godun z KS Wschód Białystok wywalczając tytuł mistrza Polski To już trzeci złoty medal zapaśnika białostockiego klubu.

Natomiast brązowy medal juniorskiego czempionatu w kategorii 60 kg wywalczył Amir Mintulaev.

Z kolei w stolicy Estonii Tallinnie odbył się turniej międzynarodowy, w którym aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy młodzieżowców Mairbek Salimov zdobył srebrny medal.