KS Wschód Białystok
Arslanbek Salimov z KS Wschód Białystok został brązowym medalistą mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym

W Kostrzynie nad Odrą 17-letni Arslanbek Salimov z Klubu Sportowy Wschód zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 60 kg. W turnieju walczyło 113 zawodników z 23 klubów z całej Polski.

Arslanbek, po ciężkich przygotowaniach i występach w mistrzostwach Europy i świata juniorów, zdecydował się na rywalizację z seniorami i od razu stanął na mistrzowskim podium. Mistrzem Polski został Przemysław Piątek (RCSZ Olimpijczyk Radom). Drugie miejsce zajął Oliwier Skrzypczak (Akademia Zapasów Nowy Tomyśl), a trzecie miejsce z Salimovem podielił jeszcze Grzegorz Kunkel (RCSZ Olimpijczyk Radom)
Ponadto Mairbek Salimov w tej kategorii był piąty, a Arbi Magomedov dziesiąty.

Z kolei w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym, w których także zawodnicy KS Wschód stanęli na podium. W kategorii 44 kg złoty medal zdobył Szymon Godun. Także mistrzem, ale w kategorii 52 kg został Filip Wnorowski. Trzecie miejsce w kat. 57 kg zdobył Mustafa Chalaschev.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani