Zapasy. Bracia Salimov na Podium Pucharu Polski seniorów

Zawodnicy KS Wschód Białystok na podium Pucharu Polski w zapasach. Mairbek Salimov nr 1, a Arslanbek Salimov nr 2 KS Wschód Białystok
Mairbek Salimov zdobył złoty medal, a Arslanbek Salimov srebrny Pucharu Polski w zapasach. Blisko brązowego medalu był z kolei Arbi Magomedov. Zawodnicy reprezentują KS Wschód Białystok

W Radomiu odbył się pierwszy w tym roku Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Turniej był bardzo mocno obsadzony reprezentantami kadry narodowej i multimedalistami zawodów międzynarodowych. Walczyło 99 zawodników z 19 klubów z całej Polski oraz ekipa z Ukrainy.

W kategorii 63 kg bezkonkurencyjni okazali się bracia Salimov z KS Wschód Białystok. Mairbek i Arslanbek dotarli do finału tej kategorii. Młodszy Arslanbek poddał walkę walkowerem starszemu Mairbekowi. Brązowe krążki zdobyli w tej wadze Gor Hovsepyan (GKS Cartusia) i Przemysław Piątek (RCSZ Olimpijczyk Radom).

Blisko brązowego medalu był Arbi Magomedov, który ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu. Trzeba dodać, że były to pierwsze jego zawody rangi seniorskiej.