Zapasy. Arslanbek Salimov ze złotym medalem mistrzostw Polski juniorów

W kategorii 67 kg kolejny rok z rzędu Arslanbek Salimov wywalczył mistrzostwo Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym KS Wschód Białystok
Arslanbek Salimov z KS Wschód Białystok sięgnął po kolejny złoty krążek w mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Tym samym białostoczanin raz jeszcze wysłał mocny sygnał trenerowi Józefa Tracza pod kątem jego występów w seniorskiej kadrze Polski.

W mistrzostwach Polski, które odbyły się w Janowie Lubelskim wystartowało 122 zawodników z całej Polski reprezentujących 40 klubów zapaśniczych. Stoczono 194 pojedynków na trzech matach.

W kategorii 67 kg kolejny rok z rzędu Arslanbek Salimov wywalczył mistrzostwo Polski kończąc wszystkie swoje pojedynki przed czasem. Jedynie Kacpra Chodakowskiego urwał punkty Salimovowi przegrywając 4:13.

W kategorii do 82kg brązowy medal wywalczył z kolei Nikodem Godun, dla którego był to pierwszy start w grupie wiekowej juniora.

Reszta zawodników KS Wschód Białystok walczyła już ze zmiennym szczęściem zajmując dalsze miejsca w turnieju.