Z tarczą u siebie, na tarczy w Świdniku

(zol)
W ubiegłą środę siatkarze Pronaru po ładnej i przekonującej grze pokonali MCKiS Energetyk Jaworzno 3:1. Szkoda, że nie potrafili być  równie skuteczni w sobotę na wyjeździe.
W ubiegłą środę siatkarze Pronaru po ładnej i przekonującej grze pokonali MCKiS Energetyk Jaworzno 3:1. Szkoda, że nie potrafili być równie skuteczni w sobotę na wyjeździe.
Hajnowscy siatkarze pokonali drużynę z Jaworzna, ale trzy dni później nie dali rady Avii

W ubiegłą środę siatkarze hajnowskiego Pronaru - OSiR, wygrywając z MCKiS Energetyk Jaworzno, przełamali passę ligowych niepowodzeń. Hajnowianie po ładnej, przekonującej grze pokonali przeciwników 3:1.

W pierwszej odsłonie świetnie funkcjonowała zagrywka Pronaru, co miało odbicie w końcowym wyniku tej partii, wygranej przez gospodarzy do 19. Spotkanie mocnym akcentem rozpoczął Konrad Woroniecki, który zszedł z pola serwisu dopiero przy stanie 4:0. Później hajnowianie spokojnie kontrolowali sytuację, utrzymując do końca seta bezpieczną, kilkupunktową przewagę.

Drugą partię z animuszem rozpoczęli przyjezdni, którzy wygrywali 2:0; 8:4, by później w jednej chwili roztrwonić przewagę. Kiedy hajnowianie w szybkim tempie odrobili straty wydawało się, że nie będą mieli kłopotów z rozstrzygnięciem kolejnego seta na swoją korzyść. Jednak to goście z Jaworzna w decydującym momencie zachowali więcej zimnej krwi i po emocjonującej końcówce wygrali do 24.

W trzecim secie Energetyk znowu na początku odskoczył naszym na kilka oczek, ale nie zdołał utrzymać przewagi do końca tej części gry. W końcowej fazie seta w ekipie Pronaru bardzo dobrze zaczął funkcjonować blok, w którym świetnie spisywał się Łukasz Babińczuk. Przy drugiej piłce setowej właśnie Babińczuk pojedynczym blokiem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Kolejny mecz na wysokim poziomie rozegrał Daniel Saczko, który pewnie sobie radził zarówno w przyjęciu jak i ataku.

W czwartej i jak się później okazało ostatniej partii hajnowianie wygrywając do 20 postawili "kropkę nad i". Przy stanie 6:6 Pronar zaczął "odjeżdżać" rywalom na tyle skutecznie, że goście nie mieli szans na odrobienie strat.

Pronar OSiR po ciekawym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu zasłużenie wygrał z Energetykiem, jednak nie potrafił utrzymać wysokiej formy do soboty, kiedy to zmierzył się w wyjazdowym meczu z Avią Świdnik. Nasi siatkarze niestety przegrali 3:1 (25:17, 23:25, 25:17, 25:18)

Pronar OSiR: Gołębski, Niemiec, Wójcik, Woroniecki, Saczko, Babińczuk, Łyczko oraz Frysztak, Zrajkowski, Maksymiuk.