Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XXV Podlaskie Forum Ekonomistów – 60-lecie PTE oddział w Białymstoku

OPRAC.:
Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
„Ekonomiści dla regionu” to tytuł tegorocznego, jubileuszowego forum białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, które odbyło się w piątek (26.01) w budynku Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku
„Ekonomiści dla regionu” to tytuł tegorocznego, jubileuszowego forum białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, które odbyło się w piątek (26.01) w budynku Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku Kamil Timoszuk / UMWP
„Ekonomiści dla regionu” to tytuł tegorocznego, jubileuszowego forum białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, które odbyło się w piątek (26.01) w budynku Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku. Z okazji tej rocznicy pamiątkowy grawerton wraz z serdecznymi życzeniami i podziękowaniami za rozpowszechnianie wiedzy ekonomicznej w województwie podlaskim w imieniu marszałka Artura Kosickiego wręczyła sekretarz województwa Mirosława Jaroszewicz-Łojewska.

Forum otworzyła prezes białostockiego oddziału towarzystwa dr hab. Ewa Gruszewska, która przedstawiła krótkie podsumowanie jego dotychczasowej historii i funkcji, jaką pełni w społeczeństwie.

- Cele, które zapisaliśmy w naszym statucie założycielskim, są ciągle obowiązujące. Szerzenie myśli ekonomicznej, podnoszenie wiedzy z dziedziny ekonomii, podnoszenie kwalifikacji zawodowych, popularyzacja w społeczeństwie tej dziedziny nauki oraz podstawowych zasad gospodarności - mówiła.

Wskazała również, że są one realizowane poprzez prowadzenie licznych działań, takich jak organizowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne seminaria, konferencje, sympozja, a także olimpiady i konkursy wiedzy ekonomicznej.

Jubileuszowe forum stanowiło także doskonałą okazję, aby wyróżnić laureatów 6. edycji konkursu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oddziału w Białymstoku im. prof. Adama Sadowskiego na najlepszą pracę dyplomową i magisterską. Obszarem poruszanym przez jego uczestników były problemy współczesnej gospodarki.

Nagrodę za najlepszą pracę licencjacką otrzymała Barbara Kojta, której praca nosiła tytuł „Atrakcyjność pracodawcy w oczach przedstawicieli pokolenia Z”. Z kolei 1. miejsce w kategorii praca magisterska przyznano Agnieszce Zabrockiej za pracę pod tytułem „Wpływ pandemii COVID–19 na zarządzanie łańcuchami dostaw”.

Podczas konferencji wyróżniono też zasłużonego ekonomistę prof. Kazimierza Meredyka tytułem honorowego członka organizacji.

W jej drugiej części odbyły się liczne wykłady i panele dyskusyjne. Ekonomiści mogli przeanalizować temat m.in. silnych i słabych stron ekonomii umiaru, czy zastanowić się nad rolą rynków rolno-towarowych w rozwoju regionu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny