Warmia Grajewo - Olimpia Zambrów 2:1. Derby Podlasia

Piłkarze Pogoni Łapy (z lewej) dzięki wczorajszemu zwycięstwu z ŁKS 1926 Łomża 3:0 poprawili nieco swoją trudną sytuację w tabeli fot. Wojciech Oksztol
Warmia Grajewo wygrała 2:1 w derbach Podlasia z Olimpią Zambrów. Bohaterem w ekipie lidera był wracający po długiej kontuzji Maksim Mirwa, który zagrał na własną prośbę i strzelił dwa gole.

Białorusin pauzował od sierpnia, kiedy w spotkaniu 4. kolejki z Mrągowią Mrągowo nabawił się urazu. W sobotę wystąpił po raz pierwszy od blisko dwóch miesięcy.

- Na pewno wielki szacunek dla tego, co zrobił Maks w tym meczu. To dzięki jego wyrównującej bramce tuż przed końcem pierwszej połowy wróciliśmy do gry, bo wcześniej praktycznie nie istnieliśmy - przyznaje Marcin Strzeliński, grający trener Wilczków.

Do przerwy goście byli stroną dominująca i od 37. minuty zasłużenie prowadzili 1:0, po strzale Damiana Zubowskiego. Gol do szatni dodał jednak gospodarzom animuszu i w drugiej połowie gra była już wyrównana. O wygranej Warmii zadecydował kwadrans przed końcem stały fragment gry, po którym najprzytomniej zachował się Mirwa.

W innych derbach regionu nieoczekiwanie triumfowała Pogoń Łapy, która pokonała u siebie ŁKS 1926 Łomża 3:0. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką za faul został ukarany Robert Cychol.

- Nie miało to wpływu na wynik, bo prowadziliśmy w tym momencie 2:0. Wygrana cieszy, bo mamy chwilę oddechu. Szkoda tylko, że okupiliśmy ją poważnymi kontuzjami Karola Laskowskiego i Pawła Halickiego - komentuje Andrzej Olszewski, trener Pogoni.

Cenne zwycięstwa odniosły inne ekipy z Podlasia. Orzeł Kolno pokonał w Mrągowie Mrągowię 1:0, natomiast Dąb Dąbrowa Białostocka wygrał u siebie z Olimpią 2004 Elbląg 2:1. Oba gole dla gospodarzy były dziełem Piotra Bondziula.

Wyniki 13. kolejki

Mrągowia Mrągowo - Orzeł Kolno 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Kotlewski (13).
Warmia Grajewo - Olimpia Zambrów 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Zubowski (37), 1:1 - Mirwa (45), 2:1 - Mirwa (75).
Dąb Dąbrowa Białostocka - Olimpia 2004 Elbląg 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Bondziul (33), 2:0 - Bondziul (65), 2:1 - Kołosow (84).
Pogoń Łapy - ŁKS 1926 Łomża 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Sipko (8-karny), 2:0 - Minow (60), 3:0 - Ksepka (85).
Start Działdowo - Motor Lubawa 2:1, Zatoka Braniewo - Huragan Morąg 2:4, Concordia Elbląg - Granica Kętrzyn 3:1, MKS Korsze - Czarni Olecko 5:1.

Program 14. kolejki

29-30 października: Motor - Czarni, ŁKS - Korsze, Granica - Pogoń, Orzeł - Concordia, Olimpia E. - Mrągowia, Olimpia Z. - Dąb, Huragan - Warmia, Start - Zatoka.