Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Polsce czy w Chinach? Prestige Męski woli pierwsze rozwiązanie

Redakcja
Prestige Męski od pewnego czasu działa w porozumieniu z białostocką szkołą odzieżową, oferując wyróżniającym się uczniom wsparcie w postaci stypendiów czy płatnych staży.
Prestige Męski od pewnego czasu działa w porozumieniu z białostocką szkołą odzieżową, oferując wyróżniającym się uczniom wsparcie w postaci stypendiów czy płatnych staży.
Wielu polskich przedsiębiorców przenosi produkcję poza granice naszego kraju. Dzięki temu mogą obniżać ceny i stają się bardziej konkurencyjni. Nadal istnieją jednak firmy, które wstrzymują się przed takim ruchem.

- Posiadanie własnej szwalni i szycie ubrań w Polsce przede wszystkim daje nam pełną kontrolę nad jakością oferowanych wyrobów. W naszym przekonaniu nie ma tu miejsca na jakiekolwiek kompromisy – wyjaśnia Krzysztof Kosmowski, właściciel sieci sklepów Prestige Męski. - Do tego dochodzi również możliwość szybkiej realizacji niestandardowych zamówień. Zakład produkcyjny umiejscowiony w najbliższym otoczeniu sklepu jest bowiem w stanie spełnić niemal wszystkie wymagania klienta – zarówno te dotyczące składu, koloru, wyglądu czy sposobu wykończenia np. koszuli, jak i te związane z nietypowym rozmiarem. To samo dotyczy wielkości partii, od pojedynczych sztuk do chociażby kompletu uniformów dla całej załogi danej firmy.

To nie wszystko. Jak przyznaje Krzysztof Kosmowski, dla niego równie ważna jest możliwość tworzenia miejsc pracy na rynku regionalnym:

- Produkcja realizowana za granicą, np. w Chinach, jest bez wątpienia dużo tańsza, niż w Polsce. Mimo to, zależy mi również na tym, by móc oferować pracę mieszkańcom województwa podlaskiego, skąd sam przecież pochodzę – mówi.

Firmy, które swoje wyroby wytwarzają w oparciu o nasze lokalne zasoby walczą m. in. jakością, lecz walka ta często bywa nierówna i w dłuższej perspektywie dla wielu może zakończyć się porażką.

- Z tego powodu należy z całych sił wspierać i promować przedsiębiorstwa, które mają realny wpływ na naszą regionalną gospodarkę - dają pracę mieszkańcom i płacą lokalne podatki. Tym bardziej, że  ich oddziaływanie jest jeszcze szersze: poprzez współpracę z podwykonawcami czy specjalistami, którzy pracując na ich rzecz również mogą się rozwijać. Zarabiają, zatem płacą podatki i zatrudniają kolejnych pracowników. Dzięki temu tworzy się prawdziwa sieć połączeń i gospodarczych współzależności, których konsekwencją jest rozwój gospodarczo- społeczny całego regionu – komentuje Wociech Winogrodzki, prezes Podlaskiego Związku Pracodawców.

Konkurencja cenowa to nie jedyne wyzwanie, przed jakim stają producenci z województwa podlaskiego. Maja oni tez problem ze znalezieniem wartościowych pracowników. Młodym ludziom, kończącym studia, brakuje na ogół wiedzy i umiejętności, które pozwalałyby im podjąć pracę w lokalnych przedsiębiorstwach.  By uniknąć tego typu problemów, Prestige Męski od pewnego czasu działa w porozumieniu z białostocką szkołą odzieżową, oferując wyróżniającym się uczniom wsparcie w postaci stypendiów czy płatnych staży.

- Nie mamy rzecz jasna żadnych gwarancji, że po pewnym czasie uczniowie ci będą pracować w naszej firmie. Uznaliśmy jednak, że takie podejście przyniesie pozytywne skutki dla całej branży, jeśli więc znajdziemy w tej kwestii naśladowców, to bez wątpienia wszyscy na tym zyskamy – dodaje Kosmowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny