Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Białymstoku rusza nabór wniosków na dotację do zakupu roweru elektrycznego. Można dostać do 50 proc. wartości pojazdu. Maksymalnie 2500 zł

wal
Maksymalnie można otrzymać 2,5 tys. zł na osobę - mówił prezydent Tadeusz Truskolaski o dotacji na zakup roweru elektrycznego
Maksymalnie można otrzymać 2,5 tys. zł na osobę - mówił prezydent Tadeusz Truskolaski o dotacji na zakup roweru elektrycznego Dawid Gromadzki/UM Białystok
Dzień: wtorek 21 listopada. Miejsce: Urząd Miejski przy Słonimskiej. Godz.: 7.30. Od tego momentu można składać wnioski na dotację do zakupu roweru elektrycznego. Formularze są już dostępne do pobrania ze strony internetowej magistratu. By go złożyć trzeba będzie pobrać numerek z biletomatu. Nie ma możliwości wysyłania wniosków drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Dotacje będą przyznawane w ramach zadania „Ekorower – alternatywa dla samochodu”. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyznał miastu na ten cel 750 tys. zł.

Musimy się sprężyć. Zostało bardzo mało czasu. Będą napięte terminy, ale jest to możliwe do zrealizowania

- nie ukrywał prezydent Tadeusz Truskolaski prezentując w czwartek 16 listopada zasady naboru

Wsparcie polega na dofinansowaniu, w formie dotacji, zakupu fabrycznie nowego roweru wyposażonego w pomocniczy napęd elektryczny. Dotacja przysługuje w wysokości odpowiadającej 50% wartości poniesionych kosztów, maksymalnie – 2,5 tys. zł. Skierowana jest do pełnoletnich w chwili złożenia wniosku mieszkańców Białegostoku, którzy mają uregulowane wymagalne zobowiązania wobec Miasta.

Bez stania w kolejce nie złożysz wniosku

Nabór wniosków o przyznanie dotacji na taki rower będzie prowadzony w dniach 21-22 listopada. W celu ubiegania się o dotację należy wypełnić wniosek w formie papierowej i dostarczyć go do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego (jest zamieszczony poniżej) lub otrzymać go w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1.

Wnioski złożone w formie elektronicznej lub listownej, w innej lokalizacji Urzędu albo w innym terminie niż wskazany, zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Składanie wniosków będzie odbywać się w oparciu o funkcjonujący w urzędzie system kolejkowy – przed złożeniem wniosku będzie wymagane będzie pobranie biletu (z numerem) w automacie biletowym. Każda osoba może jednorazowo złożyć tylko jeden wniosek o udzielenie dotacji. W sytuacji, gdy jedna osoba planuje złożenie większej liczby wniosków w imieniu innych osób, po złożeniu pierwszego będzie zobowiązana do pobrania nowego numerka i zajęcia miejsca na końcu kolejki.

Krótki termin na przyznanie dotacji na ekorower

Zadanie będzie realizowane w następujących etapach:

  • Złożenie wniosku w dniach 21- 22 listopada
  • Podpisanie umowy o dotację w dniach 1-8 grudnia
  • Zakup roweru w dniach 1-15 grudnia
  • Złożenie dokumentów rozliczeniowych w dniach 1-15 grudnia
  • uzyskanie refundacji poniesionych kosztów – do 29 grudnia

Realizacja etapów 2-5 jest uwarunkowana uprawomocnieniem się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 10 października 2023 r., dlatego miasto zastrzega możliwość odstąpienia od rozstrzygnięcia naboru w razie braku prawomocności wyroku na dzień 30 listopada 2023 r. To pokłosie sporu o prawomocność uchwały rady miasta, którą zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Miasto odwołało się do sądu, który stanął po jego stronie. Wyrok jest nieprawomocny, ale prezes RIO zapowiedział w "Porannym", że Izba nie będzie korzystała ze środka odwoławczego do Naczelnego Sądu Administracyjnego. To oznacza, że postanowienie białostockiego WSA wejdzie w życie pod koniec listopada. By jednak miasto mogło do końca roku skorzystać ze wsparcia samorządu wojewódzkiego, musiał już teraz ogłosić nabór wniosków.

Przypomnijmy, że "Ekorower-alternatywa dla samochodu" to sztandarowa projekt radnego Henryka Dębowskiego, który przez kilka miesięcy starał się do niego przekonać zarówno prezydenta, jak i większość w radzie miasta. Ostatecznie miasto, które wcześniej argumentowało, że nie ma na niego pieniędzy, wnioskowało o dofinansowanie do Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów Województwa Podlaskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny