Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

USK ma nowego wicedyrektora. Dr Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz zastąpiła prof. Andrzeja Dąbrowskiego

agsa
Dr hab. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz
Dr hab. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz Wojciech Wojtkielewicz
Dr hab. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz nową Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa szpitala USK w Białymstoku.

Pani docent jest absolwentką wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku, specjalistką w dziedzinie medycyny ratunkowej. Od początku swojej pracy zawodowej związana była z AMB/UMB – najpierw pracowała w Klinice Medycyny Ratunkowej, a kiedy w 2005 roku powstał Szpitalny Oddział Ratunkowy, rozpoczęła tam pracę. Od 2019 roku pełni obowiązki kierownika SOR.

W 2012 roku odbyła 7-miesięczny staż w Międzynarodowym Instytucie Badań Nerek w Vicenza (IRRIV) we Włoszech, a w kolejnych latach studia podyplomowe z Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz z studia z Medycyny Bólu na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W roku 2004 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Z kolei w 2017 roku na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy habilitacyjnej dotyczącej przeciwzakrzepowego leczenia chorób kardiologicznych uzyskała stopień doktora habilitowanego.
Od kilku lat pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej, pracuje jako adiunkt w Klinice Medycyny Ratunkowej, jest też kierownikiem Centrum Symulacji Medycznej UMB.

25 stycznia Władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego podziękowały Panu prof. dr hab. Andrzejowi Dąbrowskiemu za wieloletnią pracę i nieoceniony wkład w rozwój Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Pan Profesor od 8 grudnia 2017 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa USK.

Prof. dr hab. Andrzej Dąbrowski jest absolwentem kierunku lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku, specjalistą chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje jako lekarz i nauczyciel akademicki w Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych UMB/USK w Białymstoku. W latach 1994-1996 oraz w 2001 roku pracował naukowo w Centrum Medycznym University of Michigan (USA). W latach 2003-2008 był prorektorem ds. studenckich Akademii Medycznej w Białymstoku, a w latach 2008-2012 dziekanem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W latach 2001-2011 był konsultantem wojewódzkim w zakresie chorób wewnętrznych, a w latach 2008-2011 – pełnomocnikiem Wojewody ds. Ochrony Zdrowia w woj. Podlaskim. W latach 2012-2016 był Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Od grudnia 2017 do 31 stycznia 2024 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa.

Źródło: Medyk Białostocki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śmieciowe jedzenie zabiera pamięć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny