Tur Bielsk Podlaski wygrał sparingi (zdjęcia)

(jan)
Doświadczony bramkarz Jacek Banaszyński znowu pojawił się na piłkarskim boisku. Zagrał w dwóch zwycięskich sparingach Tura Bielsk Podlaski. fot. Krzysztof Jankowski
Beniaminek III ligi wygrał w środę z Promieniem Mońki 4:0 i w sobotę z czwartoligowymi rezerwami Pogoni Siedlce 2:1.

37-letni Banaszyński, który miał trzyletnią przerwę w karierze, w obu spotkaniach zagrał po 45 minut.

- Jacek wznowił treningi po poważnej chorobie i powoli wraca do treningów - mówi trener Tura Grzegorz Pieczywek.

Były bramkarz m.in. Jagiellonii nie miał w tych meczach wiele pracy, ale kilka razy pokazał, że nadal świetnie wychodzi do piłek, zagrywa je nogami i potrafi kierować linią obrony.

A defensywa Tura w letnich sparingach spisuje się świetnie. W meczu z Promieniem obrońcy przez 90 minut nie pozwolili czwartoligowcom rozwinąć skrzydeł. Ich koledzy z pomocy i ataku raz po raz atakowali bramkę gości. Już do przerwy bielszczanie prowadzili 3:0 po golach Artura Kiszki, testowanego Piotra Murawskiego i Mateusza Jakubowskiego. Dotychczasowy zawodnik Jagiellonii Murawski bardzo dobrze rozumiał się z mającym także doświadczenie z rozgrywek Młodej Ekstraklasy Rafałem Muczyńskim. Po przerwie na 4:0 podwyższył z rzutu karnego kapitan zespołu Mateusz Jakubowski.

W sobotę Tur zmierzył się z rezerwami drugoligowej Pogoni Siedlce, które przyjechały wzmocnione zawodnikami przebywającymi w tym klubie na testach. Atrakcją meczu były pojedynki bielskich pomocników z byłym zawodnikiem Pogoni Szczecin - Japończykiem Yokim Kumadą. O zwycięstwie Tura zadecydował jednak Murawski, który najpierw popisał się akcją indywidualną, a po chwili zakończył celnym strzałem wymianę piłek z Mateuszem Jakubowskim.

Ostateczna kadra ligowa bielszczan ma być znana dopiero w nadchodzącym tygodniu. Wątpliwości są bowiem jeszcze przy nazwiskach dwóch zawodników testowanych i wychowankach, którzy mają szansę dołączyć do drużyny po okresie gry w innych klubach.

Tur Bielsk Podlaski - Promień Mońki 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 - A. Kiszko 16, 2:0 - Murawski 36, 3:0 - M. Jakubowski 38, 4:0 - M. Jakubowski 71 (karny).

Tur (I połowa): Sosnowski - K. Kulikowski, Chilkiewicz, Klemensowicz, Gudewicz - Kesler, Car, M. Jakubowski, A. Kiszko - Muczyński, Murawski; (II połowa): Banaszyński - Karol Jakubowski, Klemensowicz (70 Kesler - powrotna), Marcinkiewicz, Gudewicz (70 Tkaczuk) - Iwaniuk, Car (60 Pieczywek), M. Jakubowski (70 Muczyński - powrotna), A. Kiszko (73 R. Kulikowski) - Radosław Żero, Murawski (70 Rafał Żero).

Tur Bielsk Podlaski - Pogoń II Siedlce 2:1 (2:0)

Bramki dla Tura: 1:0 - Murawski 19, 2:0 - Murawski 24.

Tur: Banaszyński (46 Sosnowski) - K. Kulikowski, Chilkiewicz (35 Marcinkiewicz), Klemensowicz, Gudewicz - Kesler (66 R. Kulikowski), Car (66 M. Jakubowski - powrotna), M. Jakubowski (46 Pieczywek), Iwaniuk (72 Tkaczuk) - Radosław Żero (56 Rafał Żero), Murawski (50 Głowacki).