Krzysztof Jankowski
Momentami walka o piłkę była wyjątkowo zażarta
Momentami walka o piłkę była wyjątkowo zażarta Fot. Krzysztof Jankowski
Jeśli nic się w klubie nie zmieni, odejdę! - zapowiada trener Grzegorz Szerszenowicz.

Trzy punkty cieszą, ale już sytuacja w drużynie - martwi. - Nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle - przyznaje trener i to po szczęśliwie wygranym niedzielnym meczu z Pomorzanką Sejny.

Bielskiego szkoleniowca przeraża zwłaszcza sytuacja kadrowa w zespole. W niedzielę na ławce rezerwowych Tura usiadło tylko dwóch piłkarzy.

- Po ostatnim treningu była wyznaczona osiemnastka meczowa. Część zawodników usprawiedliwiła swoją nieobecność. Ale kilku nie raczyło nas nawet poinformować, że nie pojawią się na zbiórce - przyznaje członek zarządu i wieloletni kierownik drużyny Marek Kostulski.

Dajcie mi juniorów!

Szerszenowicz próbuje zrozumieć zawodników i działaczy.

- Mamy młodą drużynę. Sześciu chłopaków studiuje dziennie, a kolejnych sześciu zaocznie. W terminie meczów mają zjazdy na uczelniach. Stąd część absencji na meczach i na treningach - mówi trener.
Ale nie może swoim podopiecznym wybaczyć braku powagi.

- Chłopcy inteligentni, studenci bądź absolwenci uczelni, a nie potrafią uszanować pracy kolegów, poinformować wcześniej o swojej nieobecności - dziwi się Szerszenowicz. - Nie mogę ich zrozumieć.

Dodatkowo szkoleniowiec nie może korzystać z miejscowych juniorów.

- To skandal! W wielu miastach drużyny młodzieżowe grają pod szyldem miejscowych ośrodków sportowych. Ale, gdy są potrzebni seniorom, wspomagają najważniejszą drużynę - podkreśla Szerszenowicz.

Strzelali w aut

Mimo przeciwności w niedzielę Tur pokonał rywali z Sejn. Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Na niecelny strzał głową w 8 min. Tomasza Golaka, goście odpowiedzieli taką samą akcją. W Turze szczęścia próbowali kolejno: Mateusz Jakubowski, Marcin Niewiński i znowu Golak, ale zwsze niecelnie. W Pomorzance strzałami z rzutów wolnych próbowali zaskoczyć Roberta Kucharczyka, Waldemar Polanis i Piotr Macianis.

W 31 min. Niewiński wypuścił w pole karne Karola Cara, ale ten przegrał pojedynek z Karolem Śliwińskim. Chwilę później rywalom odebrał piłkę Jakubowski, wbiegł w pole karne, ale uderzył obok słupka. W 36 min. gospodarze wykonywali rzut z autu pod bramką rywali. Szybko ją stracili, a Polanis natychmiast wybił piłkę na połowę Tura. Tu dopadł ją Karol Tarlecki i będąc sam na sam z Kucharczykiem - strzelił... na aut.

Po przerwie szczęście dopisało bielszczanom. Kamil Wesołowski popędził prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Pomorzanki. Śliwiński interweniował nieskutecznie i piłka wytoczyła się przed linię pola karnego, a Karol Jakubowski potężnym uderzeniem skierował ją do siatki. Zaraz potem Tur cofnął się do defensywy, a inicjatywę przejęli goście. Strzelali kolejno: Macianis, Kamil Krachało i Piotr Gwaj, ale bronił Kucharczyk. Jednak w 76 min. bielski bramkarz był bez szans. Z rzutu rożnego dośrodkował Gwaj, a Tarlecki silnym strzałem głową zdobył bramkę. Zmęczeni gospodarze zerwali się do ataku, co w 81 min. dało zwycięstwo. Prawie z połowy boiska dośrodkował Golak. Piłkę głową przedłużył Jakubowski, a nadbiegający Niewiński strzałem z pierwszej piłki wpakował ją do siatki.

Wygrywać trzeba częściej

Wygrana 2:1 to trzy punkty, które zostały w Bielsku. Ale by grać w następnym roku w nowej III lidze podlasko-mazurskiej, trzeba wygrywać znacznie częściej.

- Ba, trzeba mieć kim grać - mówi Szerszenowicz. - Drużyna nadal potrzebuje trzech, czterech doświadczonych graczy. Jeśli nic się nie zmieni, nie wyobrażam sobie dalszej pracy w Bielsku.