Trwa przeprowadzka biblioteki UwB do kampusu

  Trwa przeprowadzka biblioteki UwB do kampusu

  Anna Kopećakopec@poranny.pl

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Biblioteka UwB przeprowadza się do kampusu na Ciołkowskiego

  Biblioteka UwB przeprowadza się do kampusu na Ciołkowskiego ©Andrzej Zgiet

  Od nowego roku akademickiego studenci będą wypożyczać książki w nowym kampusie przy ul. Ciołkowskiego i przy ul. Akademickiej.
  Biblioteka UwB przeprowadza się do kampusu na Ciołkowskiego

  Biblioteka UwB przeprowadza się do kampusu na Ciołkowskiego ©Andrzej Zgiet

  Przeprowadzka biblioteki idzie pełną parą. Większa część uczelnianego księgozbioru liczącego prawie 600 tys. woluminów i czasopism, trafiła już do nowych miejsc - informuje Katarzyna Dziedzik z Uniwersytetu w Białymstoku.

  Księgozbiór z ul. Skłodowskiej-Curie przenoszony jest do kampusu przy ul. Ciołkowskiego. Główna wypożyczalnia i czytelnia będzie się znajdowała w budynku Instytutu Chemii. Na parterze zaś ulokowano Oddział Informacji Naukowej ze stanowiskami komputerowymi. Tu studenci będą mogli m.in. korzystać ze zbiorów elektronicznych.

  Książki trafiają także do kilku magazynów na terenie miasta. Najczęściej używane publikacje znajdą się w pomieszczeniach na terenie kampusu. Pozostałe w uniwersyteckich budynkach przy ul. Pogodnej i Świerkowej. Stąd zamówione (także drogą elektroniczną) publikacje będą przywożone do wypożyczalni w kampusie. Przy Ciołkowskiego znajdą się też oddziały zajmujące się gromadzeniem, uzupełnianiem i opracowaniem zbiorów.

  Znaczna część książek i czasopism trafiła już do budynku przy ul. Akademickiej - dawnej siedziby Instytutu Matematyki, który już przeniósł się do kampusu. To przede wszystkim licząca około 100 tys. woluminów kolekcja humanistyczna.

  - Lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo - mówi Katarzyna Dziedzik. - Korzystają z niej głównie studenci i pracownicy mieszczących się nieopodal wydziałów filologicznego oraz historyczno-socjologicznego.

  Studenci, którzy chcą podpisać obiegówkę lub zwrócić książki mogą to jeszcze robić w dotychczasowej siedzibie. W drugiej połowie września w tymi sprawami będą musieli wybrać się już na ul. Ciołkowskiego.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo