Tom Hanks dostał Malucha. Wsiadł i pojechał. Fiat 126p...

  Tom Hanks dostał Malucha. Wsiadł i pojechał. Fiat 126p zachwycił aktora WIDEO+ZDJĘCIA

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tom Hanks odebrał Fiata 126p. Kilka minut po północy czasu polskiego Monika Jaskólska podarowała białego Fiata 126p Tomowi Hanksowi. Uroczystość przekazania odbyła się rezydencji polskiego konsula w Los Angeles o godzinie 15.00 czasu miejscowego. - To piękny samochód - mówił Tom Hanks. - Nie wiem, ile mil wytrzyma na kalifornijskich drogach, ale pocieszono mnie, że będą mógł go naprawić śrubokrętem i damskim paskiem od spodni. Jestem zachwycony, zszokowany i zaskoczony! - żartował gwiazdor.
  Tom Hanks odebrał Malucha z Bielska-Białej. Osobiście kluczyki przekazała mu Monika Jaskólska z Bielska-Białej.
  1/42
  przejdź do galerii

  Tom Hanks odebrał Malucha z Bielska-Białej. Osobiście kluczyki przekazała mu Monika Jaskólska z Bielska-Białej.

  Tom Hanks odebrał fiata 126p. Aktor, ubrany w garnitur i białe rajdowe rękawiczki, siedząc za kierownicą fiata 126 p, przekręcił kluczyk i odpalił maluszka stojącego w salonie konsula. Zgromadzeni wokół ludzie zaczęli bić brawo. Zobaczcie to na filmie. Monika Jaskólska uwieczniła to także dla Czytelników DZ.

  Aktor kilka razy dodał gazu, tak że silnik fiacika wydał charakterystyczny, doskonale znany wszystkim jego użytkownikom dźwięk, po czym Tom żartobliwie zakaszlał jakby się krztusił od wydobywających się spalin.

  Zobacz galerię

  - W porządku - powiedział amerykański gwiazdor wyłączając silnik.

  Siedem minut po trzeciej po południu czasu lokalnego, Tom Hanks po raz pierwszy odpalił silnik swojego Fiata 126p… w salonie rezydencji, gdzie zobaczył prezent przyozdobiony dużą, czerwoną kokardą.

  Przez kilkanaście minut uważnie oglądał Fiata z Bielska-Białej oraz słuchał historii tego wyjątkowego samochodu. W trakcie opowiadań przykleił na tylną szybę auta orzełka z koroną, którego przyniósł ze sobą. Przyznał się także, że nie przypuszczał, że robiąc sobie zdjęcie z Maluchem w Budapeszcie, rok później będzie mógł usłyszeć piękną historię Fiata 126p.

  Był też zachwycony silnikiem. Słysząc, że to zabytkowy samochód powiedział, że będzie miał to na względzie prowadząc auto, ale kiedy zobaczył w jakim stanie jest karoseria, wnętrze i silnikbył autentycznie zaszokowany i zachwycony. Auto zrobiło na nim piorunujące wrażenie!

  Zapytany o to, czy ponownie planuje odwiedzić Polskę, odpowiedział w swoim humorystycznym stylu: „Nie wiem jak uda mi się
  niezauważenie dostać do Bielska-Białej - w kapeluszu i okularach przeciwsłonecznych, udając, że jestem Polakiem, ale odwiedzę kiedyś i zobaczę polski Wiedeń oczami Moniki”.  Na filmiku zamieszczonym na profilu Moniki Jaskólskiej widać, że inicjatorka akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" jest szczęśliwa. I nie ma się co dziwić. Takiej akcji promocyjno-charytatywnej nie pamiętają najstarsi górale.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Niesamowity Maluch dla Toma Hanksa: Fiat 126p specjalnie dla aktora. Jest piękny


  Później odbyła się konferencja prasowa z udziałem oraz była zaplanowana była wspólna przejażdżka pani Moniki z Tomem Hanksem odnowionym maluszkiem ulicami Los Angeles.

  Zobacz galerię

  Tym samym rozpoczęta rok temu akcja „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” powoli dobiegnie końca końca. Jej celem było podarowanie aktorowi maluszka, bo podczas nagrywania filmu „Inferno” w Budapeszcie natrafił na zlot fiacików. Tak mu się spodobały, że zrobił sobie z nimi zdjęcia i umieścił na Twitterze. Jaskólska postanowiła sprezentować mu fiata, by wiedział, co to auto znaczy dla Polaków. Kiedy odpowiedni model kupił rajdowiec, przedsiębiorca i filantrop Rafał Sonik, pieniądze zbierane pierwotnie przez bielszczan na malucha zostały w całości przekazane na Szpital Pediatryczny.

  PISALIŚMY:
  Maluch dla Toma Hanksa w drodze do USA
  Stało się! Fiacik 126p poleciał do Toma Hanksa


  Po kilku miesiącach renowacji i przygotowań w poniedziałek biały fiacik poleciał do Kalifornii, a dzisiaj około godz. 15.00 czasu miejscowego trafi w ręce aktora. Teraz bielszczanie czekają na wizytę Hanksa nad Białą.

  PISALIŚMY:
  Tom Hanks przyjedzie do Bielska-Białej - zapowiada Monika Jaskólska

  - Tom obiecał, że przejedzie do Bielska-Białej - zdradziła Jaskólska.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Tak wygląda Maluch dla Toma Hanksa. Jest cudny i biały ZDJĘCIA  MAYDAY Katowice Spodek 2017 ZDJĘCIA + WIDEO  Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo