To skandal, co wyprawiają ludzie na basenie czy w saunie -...

  To skandal, co wyprawiają ludzie na basenie czy w saunie - pisze nasz Czytelnik [LIST]

  Zdjęcie autora materiału

  Leszek Kalinowski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  basen

  ©pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

  - To skandal, co wyprawiają ludzie na basenie czy w saunie. Trzeba ich uczyć zasad higieny – napisał do nas Czytelnik, Paweł. – Może byście poruszyli ten problem? Niech się też ludzie wypowiedzą.
  basen

  ©pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

  Pan Paweł pisze, że dba o swoją kondycję. Stąd regularnie chodzi do siłowni, na basen i do sauny.

  "– Od dłuższego czasu obserwuję, że większość osób przychodzi na pływalnię już w strojach kąpielowych. Po co więc są przebieralnie? Jak ludzie ubiorą obcisłe stroje w domu, to zanim dotrą na basen, są już one przepocone, o moczu nie wspominając. Widzę, że prysznic przed wejściem na pływalnie też często jest pomijany albo przypomina to raczej pochlapanie się niż dokładną kąpiel. Chodzi tylko o to, żeby było widać parę kropel na ciele… Zachowanie zasad higieny jest w interesie nas wszystkich. Tymczasem ludzie są zadowoleni, że oszukują i mają gdzieś regulamin, obowiązujący na basenie.
  Tyle razy też przypominano, że trzeba się kąpać pod prysznicem nago. Dokładnie mydłem. Chodzi o to, żeby porządnie wyczyścić miejsca intymne. A ludzie się pluskają jak dezodorantem. Inspektor sanitarny tak bez powodu by sobie tego nie wymyślił. Ludzie, czego się tu wstydzić? Każdy ma to samo. Najważniejsze jest zdrowie. A wiele osób tego nie rozumie. Potem wszyscy narzekają, że załapią jakieś choroby skóry albo jeszcze gorsze. A sikaniu w wodzie pisać nie będą, ale to też duży problem.

  Czytaj także: "York to też pies. Tak wiem, ma włosy. I to jest przepustką do sklepów i restauracji? Pyta nasza zdenerwowana Czytelniczka [LIST]

  Podobnie bywa w saunie. Nie wiem, po co niektórzy tam chodzą, skoro nie chcą się dostosować do zasad. Przecież nikt nikogo nie zmusza. Po pierwsze w saunie mamy tylko ręcznik. Tekstylia wywołują nieodpowiednie reakcje. To niehigieniczne. Po drugie ręcznik układamy pod całe ciało. Tymczasem niektórym pot kapie na deski. Po trzecie po wyjściu z sauny należy wziąć prysznic, a niektórzy patrzą tylko, by oszukać obsługę i od razu wskoczyć do basenu. Jacy są wtedy z siebie zadowoleni. O tym, co niektórzy zostawiają w szafkach w szatni, też można by napisać wiele. Ludzie, zastanówcie się nad tym, co robicie! Stosujcie się do regulaminów, wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, po prostu na zdrowy rozsądek każdemu powinno zależeć, by w takich miejscach czuć się bezpiecznie. "


  A wy, co sądzicie na ten temat? Czy pan Paweł ma rację? Czekamy na Wasze komentarze.
  SONDA: Czy powinniśmy nago kąpać się pod prysznicem na basenie?

  Sonda

  Czy powinniśmy nago kąpać się pod prysznicem na basenie?  WIDEO: Sauna na kółkach - idealne rozwiązanie na plenerową imprezę. Dwaj Polacy zbudowali ją sami od podstaw

  źródło: TVN Turbo/x-news

  POLECAMY TAKŻE:

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka