Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka w woj. podlaskim. Nie musisz pomagać sam. Zrób to razem z przyjaciółmi

Agata Sawczenko
Szlachetna Paczka w woj. podlaskim. Nie musisz pomagać sam. Zrób to razem z przyjaciółmi
Szlachetna Paczka w woj. podlaskim. Nie musisz pomagać sam. Zrób to razem z przyjaciółmi Konrad Karkowski
Na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl została opublikowana lista potrzebujących z całego kraju. Szlachetna Paczka chce w tym roku pomóc blisko 130 rodzinom z woj. podlaskiego, m.in. z Łomży, Hajnówki, Białegostoku, Suwałk, Czyżewa i Zambrowa.

Pani Klaudia samotnie wychowuje dwóch synów. Starszy ma 11 lat, młodszy - sześć. Samotnie, bo cztery lata temu rozstała się z mężem. Nie było wyjścia - pił, używał przemocy wobec żony i starszego syna.

Wtedy pani Klaudia jeszcze pracowała. Pojawiły się jednak kłopoty wychowawcze. Starszy syn ma ADHD, młodszy - problemy z agresją. Dlatego potrzebna jest terapia. Matka regularnie prowadza dzieci do terapeuty, więc pracować na pełnym etacie nie da rady. Ale stara się zapewnić synom jak najlepsze warunki do rozwoju. Jest bardzo związana z dziećmi, ich dobro jest dla niej najważniejsze, więc mimo trudności nie traci siły i determinacji. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, która pozwoliłaby na jakiś czas zmniejszyć wydatki.

Potrzebujących pomocy rodzin, jak i ludzi samotnych z woj. podlaskiego jest wiele. Każdy może pomóc - czy to samodzielnie, czy wraz z grupą przyjaciół lub współpracowników.

- Zostając darczyńcą i przekazując paczkę rodzinie, pokazujemy jej, że nie jest sama ze swymi problemami - mówi Aleksandra Lulewicz z podlaskiej ekipy Szlachetnej Paczki. - Celem paczki jest to, by potrzebujący stanęli na nogi, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość - dodaje. I opowiada, co trzeba zrobić, by pomóc konkretnej rodzinie.

Przede wszystkim na stronie www.szlachetnapaczka.pl należy znaleźć osoby, którym chce się pomóc i poznać ich potrzeby. Ważne, by ze wszystkich potrzebujących wybrać tych, którzy są z najbliższej okolicy pomagającego. Później trzeba być w kontakcie z wolontariuszem - opiekunem wybranej przez siebie rodziny. To on odezwie się do darczyńcy i będzie można dopytać go o szczegóły. W czasie finału (8 i 9 grudnia) należy dostarczyć paczki do wybranego przez siebie magazynu i przekazać je wolontariuszom. Oni dostarczą prezenty rodzinie.

Sokółka

Podlaskie miejscowości w latach 90. Niezwykłe fotografie z r...

WIDEO: Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Marsze wolontariuszy w całym kraju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Szlachetna Paczka w woj. podlaskim. Nie musisz pomagać sam. Zrób to razem z przyjaciółmi - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny