MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Setki paczek trafiły do najbardziej potrzebujących. Tłum chętnych wypełnił plac przed białostocką katedrą, gdzie odbywała się akcja

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Fundacja Rodziny Czarneckich na okoliczność świąt wielkanocnych przygotowała paczki z potrawami świątecznymi
Fundacja Rodziny Czarneckich na okoliczność świąt wielkanocnych przygotowała paczki z potrawami świątecznymi Wojciech Wojtkielewicz
W sobotę (30.03) Fundacja Rodziny Czarneckich rozdała paczki z potrawami świątecznymi. Akcja skierowana była do osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących z Białegostoku i województwa podlaskiego. W paczkach nie zabrakło potraw takich jak żurek z jajkiem, biała kiełbasa, wędliny, sałatka jarzynowa, pasta jajeczna, pieczywo, ćwikła czy ciasta oraz produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia.

Fundacja Rodziny Czarneckich na okoliczność Świąt Wielkanocnych przygotowała ok. 800 paczek z potrawami świątecznymi. W skład paczki wchodziły również ciasta, które zostały przygotowane i ofiarowane przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Dzisiejsze wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie wsparcie licznych osób i podmiotów żywo zaangażowanych w organizację tej akcji charytatywnej - zapewniła Dominika Czarnecka z Fundacji Rodziny Czarneckich. - Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować Grupie Ratowniczej Nadzieja, miastu Białystok, wolontariuszom, darczyńcom oraz partnerowi strategicznemu, jakim jest województwo podlaskie.

Pomoc potrzebującym i samotnym

Akcja jest skierowana do samotnych, bezdomnych i potrzebujących mieszkańców Białegostoku i województwa podlaskiego.

Jutro najważniejszy dzień, jeżeli chodzi o naszą chrześcijańską wiarę i święto zmartwychwstania - zapewnił Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. - Chcemy aby ten dzień każdy mógł spędzić nie samotnie. I też żeby było co postawić na ten stół świąteczny, na świąteczne śniadanie.

Prezydent wspomniał też o tym, że w Wielkanoc, o 7.30 rano spotka się z potrzebującymi i samotnymi na wspólnym, świątecznym śniadaniu - tak aby ci, którzy nie mają się z kim podzielić tradycyjnym jajkiem nie czuli się samotni. Życzył też zebranym zdrowych i pogodnych świąt.

Tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa przeżywamy w naszych świątyniach, w naszych wspólnotach parafialnych, ale również celebrujemy tę tajemnicę w gronie najbliższych, w gronie przyjaciół - dodał abp Józef Guzdek, tuż przed pobłogosławieniem wydawanej żywności. - Gratuluję i dziękuję tym, którzy mają wrażliwe serca i dzielą się tym, co jest potrzebne z tymi, którzy nie mają tych dóbr.

Życzenia białostoczanom złożyła, a przy okazji wyraziła poparcie dla akcji również Izabela Smaczna-Jórczykowska, która pojawiła się przy katedrze z ramienia województwa podlaskiego. Partnerami wydarzenia są Urząd Miasta Białegostoku, Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku a partnerem strategicznym - województwo podlaskie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny