Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkolenia pracowników za unijne pieniądze

Agnieszka Zalewska [email protected] tel. 85 748 95 71
Urszula Hryszkiewicz, psycholog z Grupy Konsultacyjnej: Poza wartością merytoryczną, jaką wnoszą szkolenia, pełnią one również funkcję motywacyjną.
Urszula Hryszkiewicz, psycholog z Grupy Konsultacyjnej: Poza wartością merytoryczną, jaką wnoszą szkolenia, pełnią one również funkcję motywacyjną.
Firmy, poprzez podniesienie kwalifikacji kadry, odnotowują wzrost zysków oraz poprawę jakości świadczonych usług. Przedsiębiorcy, którzy chcą szkolić pracowników, mogą skorzystać m.in. z dofinansowania z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Warunkiem utrzymania się na rynku i bycia konkurencyjnym jest posiadanie dobrze przygotowanej kadry – mówi Elżbieta Bogusz, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Kadr Profesja. – Kadry, która bez problemów potrafi wykonać stawiane przed nią zadania. Żeby być lepszym od innych, trzeba dbać o swój rozwój, cały czas się doskonalić, zdobywać nową wiedzę i rozszerzać ją.

Szkolenia w firmie mają pozytywny wpływ na komunikację wewnętrzną w przedsiębiorstwie.

Zobacz: Pracownik/pracodawca: płaca to nie wszystko

– To doskonała okazja do wymiany doświadczeń, a często nawet poznania się pracowników z różnych działów przedsiębiorstwa – mówi Julita Magruk, specjalista ds. szkoleń T-Matic Grupa Computer Plus.

Przedsiębiorcy nie muszą sami płacić za szkolenie. Wystarczy, że pokryją zaledwie 20-40 procent kosztów, a pozostała część jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Firma PSS Społem Białystok realizuje w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt szkoleniowy wart 200 tys. zł.

– Od wielu lat szkolimy naszą kadrę, ale teraz jest prościej, gdyż 60 proc. pokrywa Unia Europejska – mówi Mieczysław Dąbrowski, wiceprezes ds. handlu i marketingu PSS Społem Białystok. – A my możemy inwestować więcej w ludzi.

Zainteresowani pracodawcy mogą skorzystać z dofinansowania z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

– Przedsiębiorca do wniosku powinien dołączyć załącznik, w którym przedstawi aktualną sytuację finansową firmy – mówi Marcin Sikorski z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku.

Po zakwalifikowaniu projektu, wnioskodawca podpisuje umowę.

Szczegółowe informacje na temat wniosków można uzyskać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku w Wydziale Informacji i Promocji EFS lub na stronie http://www.pokl.podlasie.pl. Można też zadzwonić pod numer telefonu 85 749 72 47.

Informacji na temat dostępnych dotacji na szkolenia i ogłoszonych konkursów, można szukać m.in. na stronach: www.efs.gov.pl, www.parp.gov.pl, www.up.podlasie.pl, www.wrotapodlasia.pl

Opinia
Urszula Hryszkiewicz, psycholog z Grupy Konsultacyjnej
Poza wartością merytoryczną, jaką wnoszą szkolenia, pełnią one również funkcję motywacyjną. Pracownik ma poczucie bycia docenionym przez pracodawcę.Wzrasta poczucie jego bezpieczeństwa. Fakt uczestniczenia w szkoleniu świadczy o tym, że pracodawca nie planuje w najbliższym czasie go zwolnić

Województwo Liczba umów/decyzji Dofinansowanie (w mln zł)

lubelskie  219  118,4

śląskie  161  157

małopolskie  157  111

łódzkie  152  92,4

kujawsko-pomorskie  152  74,6

mazowieckie  135  117,3

wielkopolskie  114  82,9

podkarpackie  110  74,9

dolnośląskie  103  91,4

zachodniopomorskie  95  51,2

pomorskie  89  67,1

opolskie  79  43,8

warmińsko-mazurskie  76  54,4

świętokrzyskie  74  64,3

podlaskie  71  44,1

lubuskie  68  32,3

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny