MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święto Straży Miejskiej w Białymstoku. Zasłużeni funkcjonariusze odebrali awanse

OPRAC.: PL
Białystok, 29.08.2023
Białystok, 29.08.2023 Dawid Gromadzki
Białostoccy funkcjonariusze uczcili dziś (29 sierpnia) Dzień Straży Miejskiej. Uroczystości odbyły się przed Pałacykiem Gościnnym przy ul. Kilińskiego, podczas której ponad 20 zasłużonych funkcjonariuszy odebrało awanse.

Białostoccy strażnicy miejscy świętują

Z okazji Dnia Straży Miejskiej na dziedzińcu przed Pałacykiem Gościnnym odbyła się uroczystość, podczas której nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie, a Krzysztof Kolenda - komendant Straży Miejskiej Straży Miejskiej w Białymstoku - awansował na wyższe stanowisko 21 funkcjonariuszy.

Zobacz jak wyglądały uroczystości:

Ceremonia z udziałem zastępców prezydenta miasta Rafała Rudnickiego i Zbigniewa Nikitorowicza była okazją do podkreślenia znaczenia Straży Miejskiej dla lokalnej społeczności.

Straż Miejska w Białymstoku ogłasza nabór do pracy. Jest dziesięć wakatów na stanowisko aplikanta. Zobacz wymagania

Białostocka formacja jest największą i najprężniej działającą strażą w regionie, wciąż zyskuje nowe kompetencje. Dodać przy tym należy, że zdobywa coraz większe zaufanie wśród mieszkańców, co przekłada się na wzrastającą z roku na rok liczbę zgłoszeń z prośbą o podjęcie interwencji – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Uroczyste ślubowanie
Uroczyste ślubowanie Dawid Gromadzki

Słowa uznania za ciężką i odpowiedzialną pracę na ręce funkcjonariuszy złożył również komendant białostockiej Straży Miejskiej Krzysztof Kolenda, doceniając zaangażowanie w pełnieniu służby. Podczas uroczystości ślubowanie złożyło czterech funkcjonariuszy. Nowozatrudnieni strażnicy ślubowali uroczyście służyć państwu i wspólnocie lokalnej, chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo ludzi.

Jednym z priorytetowych działań białostockiej Straży Miejskiej jest sprostanie oczekiwaniom mieszkańców miasta ukierunkowanym głównie na poprawę bezpieczeństwa, spokoju i porządku w mieście.

Białostocka Straż Miejska

W ubiegłym roku dyżurni białostockiej Straży Miejskiej przyjęli ponad 23 tysiące zgłoszeń z prośbą o interwencję. Do 28 sierpnia tego roku zgłoszeń było już ponad 20 tysięcy. Operatorzy Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta odnotowali ponad 2,5 tysiąca zdarzeń. Każdy dzień i każda interwencja wymagają zaangażowania, poświęcenia, dużej empatii i otwartości na potrzeby mieszkańców.

Straż Miejska w Białymstoku uratowała łabędzie. Ptaki spacerowały wzdłuż Trasy Niepodległości

Priorytetowymi działaniami strażników miejskich jest:

  • sprostanie oczekiwaniom mieszkańców miasta,
  • poprawa bezpieczeństwa, spokoju i porządku w mieście.

Straż Miejska organizuje i angażuje się w wiele akcji wspierających mieszkańców, edukujących i podnoszących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze Straży Miejskiej starają się być tam, gdzie reakcji z ich strony oczekują mieszkańcy, wspierając tym samym lokalną społeczność w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Do najważniejszych programów Straży Miejskiej w Białymstoku należą:

  • kampanie informacyjne: „Nie zostawiaj dziecka w samochodzie”, „Reaguj – nie pozwól zamarznąć”,
  • „Zimowy ratownik” – celem akcji jest zapobieganie tragediom związanym z niskimi temperaturami, na które narażone są szczególnie osoby bezdomne, niepełnosprawne, samotne,
  • program „Bezpieczne dzieci – spokojni rodzice”, którego celem jest wykonywanie bezpiecznej dezynfekcji przy pomocy ozonatora oraz hybrydowych oczyszczaczy powietrza w placówkach oświatowych,
  • bezpłatny kurs samoobrony „Bezpieczna Białostoczanka” kierowany do pań, który ma nauczyć je przede wszystkim bezpiecznych zachowań,
  • działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa prowadzone w palcówkach oświatowych skierowane do dzieci, młodzieży oraz do seniorów w klubach osiedlowych,
  • dbanie o stan środowiska przy pomocy specjalistycznego sprzętu (smogobus, pyłomierze, dron).

Zobacz jak wyglądały uroczystości:

Święto obchodzone jest w rocznicę uchwalenia ustawy z 29 sierpnia 1997 roku, która określa funkcjonowanie straży gminnej. Jest świętem wszystkich pracowników i funkcjonariuszy straży gminnej oraz miejskiej.

Za: www.bialystok.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny