MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Straż Miejska w Białymstoku ogłasza nabór do pracy. Jest dziesięć wakatów na stanowisko aplikanta. Zobacz wymagania

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Jest dziesięć wakatów na stanowisko aplikanta. Zobacz wymagania
Jest dziesięć wakatów na stanowisko aplikanta. Zobacz wymagania Straż Miejska w Białymstoku
Praca w straży miejskiej to dla wielu intratna posada. Niejedna osoba chętnie przystąpiłaby do mundurowej formacji. Jednak aby to zrobić, trzeba spełnić określone wymagania. Zobaczcie jakie postawił Komendant Straży Miejskiej w Białymstoku. Na chętnych czeka dziesięć miejsc do pracy.

Na chętnych do pracy na stanowisku aplikanta Straży Miejskiej w Białymstoku czeka dziesięć wakatów. Na czym będzie polegać praca, jak dostać się do tej formacji i jakie warunki należy spełnić? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

 1. Funkcje podstawowe wykonywane na stanowisku (zakres zadań):

  Zadania w zakresie ochrony porządku publicznego wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego, a w szczególności: ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego, zabezpieczanie miejsc zdarzeń.

 2. Wymagania niezbędne:
  Kandydat powinien: posiadać wykształcenie co najmniej średnie, obywatelstwo polskie, ukończone 21 lat, uregulowany stosunek do służby wojskowej, cieszyć się nienaganną opinią, korzystać z pełni praw publicznych, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe oraz być sprawnym pod względem fizycznym i psychicznym.

 3. Wymagania dodatkowe:
  Znajomość kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, kodeksu wykroczeń, ustawy o strażach gminnych, ustawy o samorządzie gminnym, posiadanie prawa jazdy kat. B, umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi, dyspozycyjność, praktyczna znajomość samoobrony.

 4. Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny,
  • kwestionariusz osobowy lub cv,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • oświadczenie kandydata o niekaralności (osoba wybrana do zatrudnienia będzie zobowiązana do przedstawienia oryginału aktualnego „Zapytania o udzielenie informacji o osobie” z Krajowego Rejestru Karnego),
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji o treści:
   „Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1) oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora, którym jest Komendant Straży Miejskiej w Białymstoku, siedziba: ul. Składowa 11, 15-399 Białystok, moich danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury rekrutacji na stanowisko Aplikant. Powyższa zgoda została wyrażona dobrowolnie zgodnie z art. 4 pkt. 11 RODO”
  • kserokopia świadectwa ukończenia szkoły,
  • kserokopia dokumentu potwierdzającego uregulowany stosunek do służby wojskowej (wpis w książeczce wojskowej o przeniesieniu do rezerwy lub zaświadczenie z WKU),
  • zaświadczenie lekarskie o zdolności do zajęć z wychowania fizycznego z elementami siłowymi oraz przechodzenia sprawdzianów w tym zakresie (wystawione przez lekarza sportowego),
  • kserokopie innych dokumentów potwierdzających posiadane umiejętności i wiedzę.

  Uwaga! Kandydat, który zamierza skorzystać z uprawnienia, o którym mowa w art. 13a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 530) jest obowiązany do złożenia wraz z dokumentami kopii dokumentu potwierdzającego stopień niepełnosprawności.

 5. Termin i miejsce składania dokumentów:
  Dokumenty w zaklejonych kopertach należy składać do dnia 03.02.2023 r.
  Na kopercie należy umieścić imię i nazwisko oraz dopisek „Nabór na wolne stanowisko urzędnicze- aplikant”.

  Miejsce: Straż Miejska w Białymstoku, ul. Składowa 11 p. 310 (Kadry),
  tel. (85) 8696753.

 6. Warunki pracy na zajmowanym stanowisku:
  Pierwsza umowa o pracę zawarta będzie na czas określony do 12 miesięcy. Praca w systemie zmianowym w porze dziennej i nocnej.

 7. Informacje dodatkowe:
  W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosił poniżej 6%.

Uwagi:
Kandydaci spełniający wymagania niezbędne, zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie dalszej rekrutacji. Numer telefonu należy zawrzeć w kwestionariuszu osobowym lub cv.
Dokumenty, które wpłyną niekompletne lub po upływie wskazanego terminu, nie będą rozpatrywane.
Dokumenty aplikacyjne po zakończonym postępowaniu rekrutacyjnym zostaną zniszczone.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: Biuletyn Informacji Publicznej Straży Miejskiej w Białymstoku

Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny