St. bryg. Robert Dzierżek to nowy Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku (zdjęcia)

OPRAC.:
Jarosław Sołomacha
Jarosław Sołomacha
St. bryg. Robert Dzierżek został nowym Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku asp. Bartosz Wasilewski, KM PSP w Białymstoku
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku ma nowego szefa. To st. bryg. Robert Dzierżek, dotychczasowy dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 5 w Łapach. To już jego druga nominacja na to stanowisko.

Na placu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku odbył się we wtorek uroczysty apel w związku z powołaniem na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku st. bryg. mgr inż. Roberta Tadeusza Dzierżka. Decyzję o powołaniu na stanowisko Komendanta Miejskiego wręczył mu Podlaski Komendant Wojewódzki nadbryg. Jarosław Wendt.

Komendant Miejski PSP w Białymstoku st. bryg. Robert Tadeusz Dzierżek dotychczas pełnił służbę na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 5 w Łapach. Podobnie było w 2012 roku, kiedy to jeszcze ml. bryg. Robert Dzierżek został pierwszy raz komendantem miejskim PSP w Białymstoku. Jednak po trzech miesiącach sam zrezygnował ze stanowiska. Jako oficjalną przyczynę podał powody osobiste, a dokładnie zdrowotne.

ZOBACZ: Największe akcje podlaskich strażaków. Pożary, ewakuacje, wypadki drogowe

- Cała uroczystość obchodzona była skromnie, we własnym gronie oraz poprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi KG PSP. W uroczystości wzięły udział tylko osoby, które w tym szczególnym dniu pełnią służbę lub pracują - poinformował asp. Bartosz Wasilewski z KM PSP w Białymstoku.

Robert Tadeusz Dzierżek - biografia

St. bryg. mgr inż. Robert Tadeusz Dzierżek urodził się 05 lipca 1972 r. w Łapach.

W 1992 r. ukończył Technikum Mechaniczne w Łapach, uzyskując świadectwo dojrzałości. Służbę w pożarnictwie rozpoczął 08 sierpnia 1992 r. podejmując naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie jako słuchacz - podchorąży. W 1996 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie otrzymując tytuł inżyniera pożarnictwa i stopień młodszego kapitana.

Z dniem 03 czerwca 1996 r. podjął służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Przez wiele lat pełnił służbę Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych, biorąc bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W latach 2000 - 2003 pełnił służbę w pionie kontrolno-rozpoznawczym Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku, wpływając na podnoszenie stanu bezpieczeństwa pożarowego w gospodarce narodowej na terenie miasta Białegostoku i powiatu białostockiego. W 2003 r. został mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 5 w Łapach. W 2012 roku po raz pierwszy został komendantem miejskim PSP w Białymstoku.

W 1999 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Białostockiej w Białymstoku. W 2009 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie w Białymstoku.

Za osiągnięcia służbowe był odznaczany, m.in.: Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju" (2006r.), Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" (2008r.), Brązową Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" (2009r.).

Trzecia fala - ważne zmiany

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie