Sparingi. Dużo goli w Bielsku Podlaskim i w Grajewie

Wojciech Wojtkielewicz
W środę w naszym regionie odbyło się kilka ciekawych spotkań sparingowych, w których kibice zobaczyli mnóstwo goli.

W Bielsku Podlaskim spotkał się Tur ze spadkowiczem z III ligi Olimpią Zambrów. Obaj trenerzy Paweł Bierżyn - Tura i Tomasz Kulhawik - Olimpii mieli okazję do przetestowania różnych ustawień, ale także i do obserwacji piłkarzy, pod kątem ich ewentualnej gry w zespołach. Wygrała Olimpia 4:1. Obie drużyny spotkają się w Keeza IV liga bardzo szybko, gdyż już w drugiej kolejce.

W Grajewie zagrała Warmia z rezerwami Jagiellonii. W tym meczu towarzyskim piłkarze strzelili jeszcze więcej bramek niż w Bielsku, bo aż siedem. Wygrała Jaga 4:3.

Drugi spadkowicz z III ligi Ruch Wysokie Mazowieckie udał się na Mazowsze. W sparingu z KS CK Troszyn przegrał 3:5.

W Łomży miejscowy ŁKS spotkał się z beniaminkiem III ligi Wissą Szczuczyn. Wygrała Wissa 2:1.

Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów 1:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Karol Mackiewicz 7, 1:1 Marcin Bazylewski 44, 1:2 Adam Radecki 45, 13 Karol Mackiewicz 57, 1:4 Michał Grochowski 84.
Tur: Michał Nos (46. Marcin Drozdowski) - Joachim Witoszko, Mateusz Rogowski, Paweł Łochnicki, Daniel Daniłowski, Patryk Niemczynowicz, Karol Kosiński, testowany zawodnik I, Łukasz Popiołek, testowany zawodnik II (32 Jakub Troc), Marcin Bazylewski.
Olimpia: bramkarz testowany - Gołaszewski, Paczkowski, Radecki, Jastrzębski, Gużewski, Malinowski, piłkarz testowany, Mackiewicz, Kalinowski, Zalewski.

Warmia Grajewo – Jagiellonia II Białystok 3:4 (1:3)
Bramki: 0:1 Martin Kostal 18, 0:2 Michał Samborski 27, 0:3 Konrad Wrzesiński 31, 1:3 Tomasz Dzierzgowski 44, 2:3 Paweł Zaniewski 51, 3:3 Łukasz Wojno 59, 3:4 Oscar Mabiala 45.
Warmia: Święciński – Śleszyński, Edison, Arciszewski, Domurat – Mikucki, Zaniewski, Nikołajczuk, Kondratowicz – Dzierzgowski, Wojno.
Grali także: Sobolewski, Jabłoński – Kukliński, Kwieciński – Staniszewski, Chmielewski, Wójcicki, Marczykowski, Hołtyn, Węgrzyn
Jagiellonia II (I połowa): Niezgoda – Dyszy, Żukowski, Czerech – Wrzesiński, Pawłowski, Mościcki, Bitok – Kostal, Wasilewski, Samborski.
II połowa: Maksymowicz – Osipiuk, Płoszkiewicz, Huczko - Wolanin, Wiktoruk, Bernatowicz, Mabiala – Żabiuk, Głowicki, Karpiński.

ŁKS 1926 Łomża - Wissa Szczuczyn 1:2 (0:1)
Bramki: dla ŁKS-u - Łukasik; dla Wissy - Szaraniec, Buzun.
ŁKS 1926 Łomża: I połowa: Timaszkow - Waszkiewicz, Dobrowolski, Melao, Kamienowski - Kacprzyk, Kordal, Walczak - Szymański, Cudakiewicz, Maćkowski.
II połowa: Griemza - Poreda, Melao, Sokołowski, Kamienowski - Walczak (Żebrowski), Brzozowski, Kacprzyk (Łukasik) - Cudakiewicz (Lemański), Koc, Maćkowski (Pawczyński).

KS CK Troszyn - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 5:3 (3:2)