Sparing: Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Aluprof Bielsko-Biała 2:2

Białostockie siatkarki grały na podobnym poziomie, co wicemistrzynie Polski
Białostockie siatkarki grały na podobnym poziomie, co wicemistrzynie Polski Fot. Archiwum
Przygotowujące się w Szczyrku, do meczów pierwszej rundy play-off o mistrzostwo Polski siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok zremisowały 2:2 z Aluprofem Bielsko-Biała.

- Wygraliśmy dwa sety z czołową drużyną w Polsce - cieszy się Wiesław Czaja trener białostoczanek.

Szkoleniowiec akademiczek przyznaje, że można było pokusić się nawet o jeszcze lepszy wynik, bowiem po zwycięstwie w pierwszym secie do 21, w kolejnym również było blisko wygranej.

-Graliśmy cały czas jedną szóstką i może trochę zabrakło pary - przyznaje Czaja. - Najważniejsze jednak, że udało się w ogóle zagrać mecz z tak wymagającym rywalem - dodaje.

Kolejny sparing nasz zespół rozegra już w piątek z pierwszoligową ekipą z Mysłowic. Pierwsze mecze play-off o mistrzostwo Polski z MKS Dąbrową Górnicza zostaną rozegrane 12 i 13 kwietnia na Śląsku.

Aluprof Bielsko-Biała - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 2:2 (21:25, 26:24, 19:25, 25:16)
Aluprof: Dziękiewicz, Ciaszkiewicz, Barańska, Okuniewska, Skorupa, Bamber, Sawicka (libero) oraz Świeniewicz, Waligóra, Kaczmar, Studzienna, Wojtowicz.
Pronar Zeto Astwa AZS: Godos, Gierak, Ziemcowa, Szeszko, Starzyk, Wysocka, Saad (libero) oraz Gajewska, Bonczewa, Właszczuk.