Sparing: Jagiellonia Białystok - Motor Lublin 1:1. Rzuty rożne stają się groźną bronią, ale to nie wystarczyło

Jesus Imaz jest skuteczny podczas sparingów w Kępie
Jesus Imaz jest skuteczny podczas sparingów w Kępie jagiellonia.pl
W drugim meczu sparingowym na zgrupowanie w Kępie koło Sochocina Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Motorem Lublin. Jedynego gola dla białostoczan strzelił Jesus Imaz. To drugie sparingowe trafienie Hiszpana, który zdobył też wcześniej bramkę w wygranym 2:1 starciu z Radomiakiem Radom.

Żółto-Czerwoni dobrze zaczęli potyczkę z Motorem. Radzili sobie z pressingiem rywali, długo utrzymywali się przy piłce i groźnie atakowali.

Pierwszy błysnął Dominik Marczuk, który przejął futbolówkę przed polem karnym pierwszoligowców i uderzył mocno prawą nogą, ale lubelski golkiper zdołał skutecznie interweniować. Nie na długo, bo z rzutu rożnego dośrodkował Bartłomiej Wdowik, bramkarz zaliczył „pusty przelot”, co wykorzystał Imaz, kierując piłkę do siatki.

To kolejny gol, strzelony przez Jagę na zgrupowaniu w Kępie po stałym fragmencie gry. Rzuty rożne są na razie bardzo groźną bronią Żółto-Czerwonych, co potwierdziła sytuacja z końcówki pierwszej połowy. Znów po wrzutce Wdowika główkował Taras Romanczuk, ale na linii bramkowej skutecznie interweniował jeden z obrońców.

Lublinianie próbowali atakować, ale nie mieli wielu szans na wyrównanie główne dlatego, że raz po raz byli łapani na spalonego.

Rywale też trafili po rzucie rożnym

Po zmianie stron trener Jagi Adrian Siemieniec zmienił prawie cały skład i miało to przełożenie na postawę Podlasian w ataku. Sytuacji podbramkowych było niewiele, a kolejny gol padł znów po stałym fragmencie gry. Po szybkiej kontrze w 70. minucie szansę miał Motor, ale znakomitą paradą popisał się Bartłomiej Żynel. I podobnie jak przed przerwą nie na wiele to się zdało, bo po rzucie rożnym lublinianie i tak wyrównali.

W końcówce Jaga atakowała, ale niewiele z tego wynikało i wynik nie zmienił się.

WYNIK SPARINGU

• Jagiellonia Białystok - Motor Lublin 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Imaz (8), 1:1 - Śpiewak (71).
  • Jagiellonia (I połowa): Alomerović - Marczuk, Dieguez, Stojinović, Nastić, Wdowik, Romanczuk, Sacek, Łaski, Toporkiewicz, Imaz.
  • Jagiellonia (II połowa): Alomerović (61. Żynel) - Olszewski, Stojinović (80. Kobus), Skrzypczak, Tabiś, Kupisz, Nene, Sacek (70. Wojciechowski) Naranjo, Rybak (75. Wojdakowski), Pululu.