Ślepsk Malow Suwałki - Visła Bydgoszcz. Dwa punkty dla Ślepska Malow

ma
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Visła Bydgoszcz
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Visła Bydgoszcz Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:2 u siebie z Visłą Bydgoszcz. Bohaterem suwalczan Nicolas szerszeń. To druga wygrana z rzędu beniaminka po pięciosetowym boju.

W poprzedniej kolejce suwalczanie wygrali 3:2 na wyjeździe z Czarnymi Radom. W tamtym spotkaniu najskuteczniejszy był Bartłomiej Bołądź, który zdobył aż 33 punkty. W sobotnim starciu z Visłą największy wkład w zwycięstwo miał Nicolas Szerszeń.

Ale zanim przyjmujący Ślepska się rozkręcił upłynęło dużo czasu. Szerszeń, jak cała drużyna gospodarzy, w pierwszym secie wyglądał bardzo słabo. W Ślepsku nie funkcjonował żaden element i goście zasłużenie wygrali do 17.

Visła drugi set rozpoczęła od prowadzenia 5:1, ale po czasie wziętym przez trenera Andrzeja Kowala gospodarze powoli odrabiali straty. Od stanu 3:7 Ślepsk przy zagrywce Szerszenia zdobył siedem punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie. Dobrze wprowadzili się zmiennicy - rozgrywający Kacper Gonciarz, przyjmujący Kevin Klinkenberg i środkowy Łukasz Rudzewicz. Suwalska drużyna dalej była już wyraźnie lepsza i wygrała do 18.

Przeczytaj także:Wygrana Ślepska Malow Suwałki w Radomiu

Początek trzeciego seta to koncert wspaniałych serwisów Szerszenia. Pole zagrywki przyjmujący opuścił dopiero przy stanie 7:0, a takiej przewagi drużyna nie zmarnowała i set zakończył się znowu wygraną Ślepska do 18.

Niestety tak wysokiego poziomu grania podopieczni Kowala nie przenieśli na czwartą partię. Ani Szerszeń, ani żaden inny zawodnik tym razem nie robił wielkiej krzywdy rywalom serwisem. Goście z Bydgoszczy złapali dobry rytm i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Tie-breaka świetnie otworzyli suwalczanie, którzy zdobyli w nim trzy pierwsze punkty. Goście zniwelowali straty i było 6:5. Wtedy znowu o sobie przypomniał Szerszeń, który w całym meczu popisał się ośmioma asami. Zza linii dziewiątego metra zszedł dopiero przy stanie 13:6, a Ślepsk wygrał do 8 i cały mecz 3:2.

To już szósty przegrany tie-break Visły w tym sezonie, która pozostaje bez wygranej.

Ślepsk Malow Suwałki - Visła Bydgoszcz 3:2 (17:25, 25:18, 25:18, 20:25, 15:8)