Seniorzy podróżują z PKP Intercity jeszcze taniej

Materiał informacyjny PKP Intercity
17 sierpnia br. PKP Intercity uruchomiło specjalną promocję, dzięki której osoby po 60 roku życia mogą podróżować jeszcze taniej. Zniżka na Bilet Seniora wzrosła z 30 do 35%. Zakupić z nią można zarówno bilet jednorazowy, jak i odcinkowy. Rusza także nowa odsłona kampanii „Dbamy o dobre relacje”, która potrwa równolegle z ofertą do 30 września.

Z Biletu Seniora można skorzystać we wszystkich krajowych pociągach przewoźnika, w 1 i 2 klasie z miejscami do siedzenia, a także w Strefie Wygody oraz w wagonach z miejscami do leżenia i sypialnymi. Ze zniżką można także kupić bilety odcinkowe (np. tygodniowe czy miesięczne) na pociągi kategorii IC oraz TLK.

Bilet jednorazowy lub odcinkowy z 35% zniżką można kupić w kasie biletowej, serwisie e-IC lub biletomacie. W pozostałych kanałach sprzedaży, takich jak aplikacja PKP Intercity, u konduktora w pociągu czy serwisie i aplikacji Bilkom, zainteresowani kupią Bilet Seniora na jednorazowy przejazd. Zniżka przysługuje każdemu pasażerowi, który ukończył 60 lat.

Seniorzy to ważna grupa pasażerów dla PKP Intercity, a pociąg to dla nich komfortowy środek transportu. W każdej chwili podczas podróży mogą wstać, żeby przejść się po pociągu, zjeść w wagonie restauracyjnym czy skorzystać z toalety. Pociągi posiadają szereg udogodnień dla osób o ograniczonej mobilności, które mogą być pomocne w podróży także osobom starszym. Działania rządu w zakresie waloryzacji emerytur oraz wypłacania 13 i 14 emerytury sprzyjają przeznaczeniu części środków na odkrywanie Polski – mówi Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity.

Seniorzy korzystający z oferty nie potrzebują żadnych dodatkowych zaświadczeń. Do potwierdzenia wieku, a tym samym zniżki, wystarczy dowolny dokument ze zdjęciem np. dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy. Honorowany jest również elektroniczny dokument mObywatel. Bilety ze zniżką 35% można kupić do końca września bieżącego roku.

Nowa odsłona kampanii „Dbamy o dobre relacje”

Już 1 września rusza także kolejna odsłona kampanii PKP Intercity „Dbamy o dobre relacje”. Tym razem właśnie poświęcona seniorom. Zobaczymy w niej przede wszystkim wiele pozytywnych emocji oraz inspirujących do podróży koleją bohaterów w wieku 60+. Kampania ma nie tylko zachęcić tę grupę odbiorców do podróżowania koleją, ale także każdego, kto sporadycznie korzysta bądź jeszcze nie miał okazji podróżować pociągami PKP Intercity.

Kampania obejmuje działania 360, tj. telewizję, radio, prasę, digital, video oraz social media. W wybranych stacjach radiowych i TV będzie można zobaczyć i usłyszeć 30-sekundowe spoty. Kampania potrwa do 30 września br.

PKP Intercity zwiększa dostępność swoich pociągów

W 2021 roku PKP Intercity przystąpiło do programu Dostępność Plus. Koordynowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej program ma na celu zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz umożliwienie brania udziału w życiu społecznym i publicznym osobom o szczególnych potrzebach. Głównym założeniem inicjatywy jest dostosowanie przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do wymagań każdego z obywateli bez wyjątku. Podpisując porozumienie, PKP Intercity zobowiązało się do dalszego poszerzania swoich działań na rzecz osób o szczególnych potrzebach, w tym seniorów.

W osiągnięciu tego celu przewoźnikowi pomaga między innymi 60 wagonów COMBO, które, jako pierwsze w Polsce, zostały wyróżnione prestiżowym certyfikatem „Transport bez barier”, przyznanym przez Fundację Integracja. Otrzymanie znaku dostępności potwierdza, że są one przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców podróżujących z dziećmi, a także seniorów. Na początku stycznia br. do ruchu zostały włączone ostatnie z nowo zakupionych wagonów, również przystosowanych do różnych potrzeb pasażerów, które także wyróżniono certyfikatem „Transport bez barier”. Pod koniec lipca bieżącego roku PKP Intercity ogłosiło przetarg na modernizację kolejnych 50 wagonów do standardu COMBO.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Seniorzy podróżują z PKP Intercity jeszcze taniej - Dziennik Bałtycki

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny