MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła rekrutacja do Szkoły Pionierów PFR – programu dla wizjonerów technologicznych. Czekają nagrody o wartości ponad 100 tys. zł!

Grzegorz Gajda
Opracowanie:
Polski Fundusz Rozwoju wspólnie z Allegro już po raz siódmy poszukuje początkujących przedsiębiorców z pomysłem na innowacyjne rozwiązania biznesowe dla branży health tech. Motywem przewodnim VII edycji Szkoły Pionierów PFR jest realizacja Celu 3. Zrównoważonego Rozwoju Agendy ONZ – dobre zdrowie i jakość życia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zgłoszenia można wysyłać do 23 czerwca 2024 r.

Spis treści

300 absolwentów i prawie 220 mln zł finansowania

Od początku istnienia Szkoły Pionierów PFR program ukończyło 300 osób, a stworzone przez Pionierów startupy pozyskały finansowanie w wysokości prawie 220 mln zł. Podczas dotychczasowych, sześciu edycji udało się zbudować 90 zespołów, założyć 51 spółek, z których 29 nadal rozwija swoje projekty. Z uwagi na międzynarodowy charakter programu, wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Dodatkowo w tym roku do programu mogą zgłaszać się osoby z Czech raz Słowacji, aby wspólnie tworzyć rozwiązania w międzynarodowych zespołach.

– Udział w Szkole Pionierów PFR łączy innowacyjne myślenie z realnym wpływem na społeczeństwo. W tegorocznej edycji program skupia się na wykorzystaniu AI do tworzenia rozwiązań poprawiających zdrowie i jakość życia. Czołowi eksperci pokażą, jak przekształcać idee w działające technologie, a uczestnicy dołączą do grona Pionierów, którzy już przekształcili swoje projekty w rozwijające się firmy z rzeczywistym finansowaniem od VC. Zapraszamy osoby gotowe przejść od koncepcji do realnego start-upu, który zdobywa rynki i poprawia świat – mówi Eliza Kruczkowska, Dyrektorka Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Każdy zakwalifikowany uczestnik będzie miał możliwość uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach organizowanych w Warszawie oraz Pradze, które poprowadzą międzynarodowi eksperci. Program obejmuje również sesje mentoringowe z doświadczonymi przedsiębiorcami oraz specjalistami z zakresu projektowania innowacji. Zgłosić się może każdy, bez względu na wiek. Warunkiem są kompetencje biznesowe, technologiczne, kreatywne albo naukowe, które pozwolą na dołączenie do interdyscyplinarnego zespołu przyszłych co-founderów. Budowanie zespołu, tworzenie modelu biznesowego, walidowanie pomysłów, prototypowanie, sprzedaż czy pozyskiwanie finansowania na projekt – to tylko niektóre kompetencje i umiejętności biznesowe, jakie mają szansę zdobyć uczestnicy programu. Dla najlepszych zespołów przewidziane są nagrody – 50 000 zł za zajęcie pierwszego miejsca oraz po 30 000 zł dla dwóch wyróżnionych zespołów.

– Szkoła Pionierów PFR to dla Allegro niezwykle ważny program. Nie tylko wspiera on innowacyjność i przedsiębiorczość, ale również odpowiada na potrzeby rynku i Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W tym roku koncentrujemy się na 3. Celu, czyli dobrym zdrowiu i jakości życia, przy jednoczesnym wykorzystaniu AI. Dodatkowo wzmacniamy międzynarodowy charakter programu, aby zwiększyć potencjał i możliwości ekspansji zespołów, które powstaną w ramach Szkoły Pionierów. Cieszy nas, że do programu mogą dołączyć uczestnicy z tak bliskich Allegro krajów, jak Czechy i Słowacja. Zachęcam do aplikowania wszystkich, którzy mają innowacyjny pomysł na rozwiązanie dla branży health tech, ale nie wiedzą, jak wcielić go w życie. Historia programu wielokrotnie pokazała, że Szkoła Pionierów PFR to kolebka wielu, podbijających teraz rynki startupów – mówi Marta Mikliszańska, Director, Group Public Affairs & ESG Allegro.

Warunki zgłoszenia

Aby wziąć udział w rekrutacji do Szkoły Pionierów PFR, wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, opisując pomysł na swoją ścieżkę rozwoju. Zespół PFR spośród nadesłanych aplikacji wyłoni 50 uczestników, którzy już we wrześniu wezmą udział w 3-tygodniowych warsztatach biznesowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a zakwalifikowani uczestnicy wnoszą jedynie opłatę administracyjną w wysokości 650 PLN brutto.

Nad wartością merytoryczną warsztatów czuwać będzie Rada Programowa, w skład której wejdą m.in. Eliza Kruczkowska (PFR), Marta Mikliszańska (Allegro) oraz Aleksandra Sroka-Krzyżak (Allegro). Wieloletnie doświadczenie i wiedza członkiń i członków Rady zagwarantuje wysoki poziom merytoryczny Szkoły Pionierów, na każdym jej etapie.

Program realizowany jest przez Polski Fundusz Rozwoju przy wsparciu partnera strategicznego – Allegro. Partnerzy medialni MamStartup i strefabiznesu.pl

Więcej informacji o Szkole Pionierów PFR i warunkach na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ruszyła rekrutacja do Szkoły Pionierów PFR – programu dla wizjonerów technologicznych. Czekają nagrody o wartości ponad 100 tys. zł! - Strefa Biznesu

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny