Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Politechnika Białostocka czeka na małych studentów

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Podlaski Uniwersytet Dziecięcy
Podlaski Uniwersytet Dziecięcy Wojciech Wojtkielewicz
W poniedziałek (6 listopada), rozpoczęła się rekrutacja uczestników Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W Białymstoku zapisy chętnych przeprowadzane będą w formie elektronicznej. W miastach partnerskich projektu – Augustowie, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach – rekrutację uczniów przeprowadzą samorządy we współpracy ze szkołami podstawowymi.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie Politechniki Białostockiej, które od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Na organizowanych przez uczelnię zajęciach chodzi przede wszystkim o rozbudzanie ciekawości świata i pasji do nauki.

Mali studenci PUD-u mają okazję przekonać się i bezpośrednio doświadczyć, jak w życiu codziennym przydaje się wiedza z zakresu zjawisk przyrodniczych, fizycznych, matematycznych, ale też ekonomicznych i architektury. Wszystko to dzieje się w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach uczelni, pod okiem wykładowców akademickich. Praktyczna forma zajęć jest wspaniałym gruntem do twórczego myślenia i kreatywności. Wielką atrakcją jest także okazja do wcielenia się w rolę studentów uczelni wyższej. Słuchacze PUD-u otrzymują indywidualne indeksy, do których zbierają kolejne zaliczenia za udział w zajęciach.

Programy poszczególnych edycji Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego różnią się między sobą i każdego roku są uaktualniane. W tegorocznej już 15. edycji projektu przewidziano 15 weekendowych spotkań, w tym jedno realizowane we współpracy z Galerią im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Od wykładu o atrakcyjności turystycznej województwa podlaskiego, po logiczne i matematyczne łamanie głowy, a także fascynujące eksperymenty ze światłem – tematy kolejnych zajęć w Politechnice Białostockiej skomponowano tak, że nie będzie czasu na nudę.

Dzieci będą miały okazję poznać zagadnienia z zakresu architektury, informatyki, inżynierii środowiska, ekonomii. Odwiedzą studio Radia Akadera i Klasę Konfucjańską Politechniki Białostockiej. Będą miały też okazję poćwiczyć judo pod okiem doświadczonego trenera dr. Piotra Klimowicza, kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PB.

Pierwsze spotkanie studentów Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbędzie się 25 listopada. Uroczyste zakończenie nauki i wręczenie dyplomów zaplanowano 8 czerwca 2024 r.

Studentem PUD może zostać uczeń klas IV – VI szkoły podstawowej w:

  • Białymstoku
  • Augustowie
  • Bielsku Podlaskim
  • Siemiatyczach

Samorządy właśnie tych miast przystąpiły w tym roku do projektu i wspierają Politechnikę Białostocką w organizacji zajęć.

W tym roku akademickim PUD zaprasza łącznie 200 małych studentów. Zajęcia odbywać się będą w weekendy, głównie na terenie Politechniki Białostockiej.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy - rekrutacja

W rekrutacji do Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego obowiązywać będą zapisy drogą elektroniczną. 6 listopada w godzinach 11:00-11:30 należy na adres e-mail: [email protected] wysłać pobrany wcześniej i wypełniony formularz zgłoszenia. Z procedurą, krok po kroku, można zapoznać się na stronie pbbud.pb.edu.pl/rekrutacja.

W pozostałych miejscowościach: w Bielsku Podlaskim, Augustowie i Siemiatyczach rekrutację prowadzić będą lokalni organizatorzy – czyli samorządy. Tam rodzice powinni wypełnione formularze złożyć w sekretariatach szkół, do których uczęszczają uczniowie. Na zajęcia na Politechnikę Białostocką dzieci będą podróżować bezpłatnym, zorganizowanym transportem.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny