Rewelacyjny występ Heliosa w Lesznie. Białostoczanie ograli głównego kandydata do awansu

Jakub Laskowski
Futsaliści Heliosa notują imponujący początek rundy rewanżowej i pną się w tabeli pierwszej ligi Wojciech Wojtkielewicz
Helios Białystok był sprawcą największej niespodzianki w 15. kolejce pierwszej ligi. Podopieczni Jakuba Budźki pokonali na wyjeździe aktualnego lidera - Futsal Leszno 2:1.

- Nie ukrywamy radości, bo to zwycięstwo doda nam dużo pewności siebie. Tym bardziej, że łatwo nie było. Przystąpiliśmy jednak bez bojaźni, zagraliśmy swoje i to wystarczyło, by wygrać - mówi grający szkoleniowiec Heliosa Jakub Budźko.

Początek spotkania w Lesznie był niemal kopią meczu obu zespołów z pierwszej rundy w Białymstoku. Przyjezdni rozpoczęli zdecydowanie i po jedenastu minutach, dzięki trafieniom Dawida Charkiewicza oraz Bartosza Borowika, prowadzili 2:0. W stolicy Podlasia, Heliosowi wygrana wymknęła się z rąk w drugiej połowie (2:7).

- Myślałem nad tym i zdecydowałem, że teraz, po przerwie będziemy bardziej agresywni, ale zadziała podświadomość i znów się cofnęliśmy. Gospodarze przeważali, ale mieli problem ze sforsowaniem naszej defensywy - tłumaczy trener białostoczan.

Ostatecznie obrona Heliosa dała zaskoczyć się tylko raz, w 34. minucie, po sprytnym uderzeniu Huberta Olszaka.

Wyniki 15. kolejki

Futsal Leszno - Helios Białystok 1:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Charkiewicz (1), 0:2 - B. Borowik (11), 1:2 - Olszak (36).

Helios: Wójcik - Butkiewicz, Koniczek, Charkiewicz, Skiepko oraz B. Borowik, Stefanowicz, Małyszko, Stachelek, Miniuk, Budźko.

FC Kartuzy - Constract Lubawa 3:1, Mieszko Gniezno - LZS Bojano 5:8, Auto Wicherek Oborniki - UMKS Zgierz 5:4, LSSS Lębork - AZS UW Warszawa 1:0, Malwee Łódź - Vamos Gdańsk 5:0 - walkower.

1. Futsal Leszno 15 40 85:23
2. Constract 14 37 67:23
3. LSSS Lębork 15 34 71:37
4. FC Kartuzy 15 27 55:44
5. LZS Bojano 15 23 82:84
6. Auto Wicherek 15 23 50:61
7. HELIOS 14 18 46:44
8. Malwee 15 16 41:65