Puszcza zdobywa punkty ligowe

(zol)
Groźna akcja Puszczy w spotkaniu z KS Śniadowo, ale bez gola
Po fatalnym początku rundy jesiennej, piłkarze hajnowskiej Puszczy zaczęli zdobywać ligowe punkty.

W przekroju całego spotkania z KS Wasilków, optyczną przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili jej udokumentować golem. Hajnowianie natomiast szukali korzyści w kontratakach i stałych fragmentach gry. Jedyny gol spotkania padł po ładnej, zespołowej akcji całego zespołu, asyście Mariusza Banasiuka i precyzyjnym strzale Andrzeja Kicela. Obie drużyny miały jeszcze co najmniej po kilka okazji do zmiany rezultatu, ale ostatecznie piłka nie znalazła już drogi do żadnej z bramek.

Do przerwy tylko jeden gol

W 21 kolejce podlaskiej ligi okręgowej hajnowianie podejmowali jedną z najsłabszych drużyn, KS Śniadowo. Puszcza rozpoczęła spotkanie od huraganowych ataków i już w pierwszej akcji powinna objąć prowadzenie. W polu karnym gości do piłki doszedł Rafał Sakowski, który technicznym strzałem próbował pokonać bramkarza rywali. Piłka trafiła jednak w słupek, a dobitka Romana Pietroczuka została w ostatnim momencie zablokowana. W 6 minucie hajnowianie dopięli swego. Rzut wolny z 20 metrów perfekcyjnie wykonał Łukasz Samosiuk i golkiperowi Śniadowa zostało już tylko wyjąć piłkę z siatki. Przyjezdni byli tego dnia drużyną wyraźnie słabszą i nie potrafili w żaden sposób zagrozić bramce Karola Paszkiewicza. W kolejnych minutach spotkania Puszcza nie spuszczała z tonu, raz po raz groźnie atakując. Niestety, miejscowi "popisując się" indolencją strzelecką, zmarnowali kilka stuprocentowych okazji i na przerwę schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

W sennym tempie

Po zmianie stron tempo meczu znacznie spadło i widowisko straciło sporo na atrakcyjności. Puszcza w dalszym ciągu dominowała na boisku, ale długo nie potrafiła udokumentować swojej przewagi kolejnymi trafieniami. W 65 minucie solową akcję Kicela faulem w polu karnym przerwał bramkarz gości. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Marcin Kuptel. Uspokojeni dwubramkowym prowadzeniem gospodarze oddali pole gry przyjezdnym, którzy wykorzystując okazję dwa razy zagrozili bramce Puszczy. Najpierw groźny strzał z rzutu wolnego obronił Paszkiewicz, ale kilka minut później, w sytuacji sam na sam z napastnikiem Śniadowa, musiał skapitulować. Hajnowianie w końcowych minutach meczu skupili się na grze obronnej i nie pozwolili gościom na wywiezienie punktu z własnego boiska.

Sytuacja w "okręgówce"

Po dwóch wygranych spotkaniach Puszcza poprawiła swoją sytuację w ligowej tabeli i ponownie zaczęła się liczyć w walce o awans do IV ligi. W pozostałych spotkaniach podlaskiej "okręgówki" padło kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Spośród drużyn powiatu hajnowskiego, dobrą dyspozycję potwierdzili gracze LZS Narewka, którzy remisując 1:1 odebrali punkty faworyzowanej drużynie Dębu Dąbrowa Białostocka. Na przeciwnym biegunie znajduje się natomiast Kolejarz Czeremcha. Niedawny lider "okręgówki" doznał bowiem kolejnej druzgocącej porażki, przegrywając tym razem aż 8:2 ze Skrą Wizna.