Puchar Polski. Włókniarz postraszył ŁKS

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 31
Piłkarze ŁKS 1926 Łomża (czarne stroje) do 55. minuty przegrywali z juniorami Włókniarza Białystok, jednak później opanowali sytuację i strzelili trzy gole Anatol Chomicz
ŁKS 1926 Łomża, Wissa Szczuczyn, Promień Mońki i Cresovia Siemiatycze awansowały do półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Największą niespodzianką jest odpadnięcie z rozgrywek trzecioligowych rezerw Jagiellonii Białystok, którą wyeliminowała grająca o klasę niżej Cresovia.

Nie wiem jeszcze na kogo trafimy w półfinale, ale po ograniu Jagiellonii nie boimy się nikogo. Pokazaliśmy, że determinacją i zaangażowaniem można nadrobić pewne braki - mówi Marcin Stypułkowski, trener czwartoligowej ekipy z Siemiatycz.

Gospodarze nie przestraszyli się faworyzowanych żółto-czerwonych, którzy kiepską passę z ligi (dwie porażki z rzędu) przenieśli także na rozgrywki pucharowe.

- Mieliśmy przewagę, ale nic z tego nie wynikało. Cresovia głównie się broniła, raz jednak wyprowadziła kontrę i strzeliła gola. Trochę wstyd odpaść z niżej notowanym zespołem - przyznaje Maciej Kudrycki, kierownik drużyny i trener bramkarzy rezerw Jagi.

Pozostali trzecioligowcy nie dali plamy i uporali się z przeciwnikami z niższych lig. 1:0 wygrał Promień Mońki, który pokonał lidera IV ligi - KS Wasilków. Gola strzelił w 82. minucie Łukasz Godlewski.

- Gospodarze częściej byli przy piłce, starali się przy niej utrzymywać, a my nastawiliśmy się na kontry. Cieszę się, że zdobyliśmy bramkę, bo ostatnio mieliśmy z tym spore problemy - przyznaje Przemysław Kołłątaj, trener Promienia.

Problemów z awansem do kolejnej rundy nie miała Wissa Szczuczyn, która ograła występującą w klasie okręgowej Pomorzankę Sejny 3:1. W takim samym stosunku zwyciężył Włókniarza Białystok ŁKS 1926 Łomża, choć do 55. minuty to gospodarze, grający juniorami, prowadzili 1:0.

- To dla nas dobra lekcja. Mieliśmy dwie szanse na podwyższenie wyniku, jednak nie wykorzystaliśmy ich, a w końcówce chłopcy już opadli z sił i łatwo tracili bramki - przyznaje Artur Dakowicz, trener juniorów Włókniarza.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 14 maja. Finał odbędzie się 18 czerwca w Suwałkach.

Wyniki 1/4 finału PP

Cresovia Siemiatycze - Jagiellonia II Białystok 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Badowiec (58).

Cresovia: Krukowski - Barwiejuk, Piotrowski, Moczulski,Nowicki, Radziszewski (90. Niewiarowski), Jurczuk, Kurek, Malewski (85. Gierc), Weremczuk (78. Prokopczuk), Badowiec (74. Kutyłowski).

Jagiellonia II: Karpieszuk - Gorbacewicz, Radecki, Czaczkowski, Kowalewski, Rajalakso, Buzun, Łupiński, Gulbierz (60. Giełażyn), Gajko, Malinowski.

Pomorzanka Sejny - Wissa Szczuczyn 1:3 (0:2). Bramki: 0:1 - Dąbrowski (18), 0:2 - Berezowskij (33), 0:3 - Dąbrowski (60), 1:3 - Kunicki (65).

Pomorzanka: Ł. Balewicz - Dokut, Ejdulis, Czakis, Miśkiel (55. Palewicz), K. Balewicz (73. Siermińśki), Zawadzki, Milewski (76. Łejmel), Kowalewski (75. Luto), Kunicki, Kuklewicz.

Wissa: Mierzejewski - Koźlik, Żuberek, Berezowskij, K. Marcinkieiwcz, Gałązka, Kurcewicz, Kiljańczyk (75. Rudniew), Dzienis (60. E. Marcinkiewicz), Dąbrowski, Łapiński (60. P. Marcinkiewicz).

KS Wasilków - Promień Mońki 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Godlewski (82).

Wasilków: Sawicki - Zacharczuk, K. Rybnik, Gliński, Judzicki (85. S. Rybnik), Kosicki, Romaniuk (55. Styś), Gagacki (15. J. Czaczkowski), Kuleszczyk (70. Sobolewski), Butkiewicz, M. Czaczkowski.

Promień: Jabłoński - Purta, Młodzianowski, Zienkiewicz, Jarocki, Szóstko (46. Popławski),
Zalewski, Kulikowski (60. Wojtkielewicz), Grabowski (46. Godlewski), Kolendo, Odyjewski (46. Kesler).

Włókniarz Białystok - ŁKS 1926 Łomża 1:3 (1:0).
Bramka: 1:0 - Babul (17), 1:1 - Lemański (55), 1:2 - Lemański (70), 1:3 - Lemański (90).

Włókniarz: Pilecki - Pabian (82. Cieciorko), Żuk, Mściwujewski, Ciereszko, M. Zieniewicz (46. Bućko), Kaźmierczak, Lisowski, Chrzanowski (70. Babula), R. Babul, Bogdan (46. Kuźmicz).

ŁKS: Jędraszczak - Bartliński (54. Bajor), Stankiewicz, Brzozowski, Staniórski, Kacprzyk, Tercjak (60. Villagomez), Maćkowski, Marcin Malinowski (46. Maciej Malinowski), Kraska, Rodier (46. Lemański).