Przezydent miasta przyznał stypendia dla sportowców (pełna lista)

RedakcjaZaktualizowano 
216 zawodników białostockich klubów sportowych otrzyma w tym roku stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku

Prezydent Tadeusz Truskolaski przyznał 216 zawodnikom białostockich klubów sportowych Stypendia Sportowe i Olimpijskie na 2013 rok (z czego stypendia olimpijskie otrzyma 23 sportowców).

Wysokość stypendium jest uzależniona od wyniku uzyskanego w 2012 roku. W przypadku stypendium sportowego jest to kwota od 200 zł do 700 zł miesięcznie. Stypendyści olimpijscy otrzymają od 400 zł do 1500 zł miesięcznie.

Łączna wartość stypendiów na 2013 roku wynosi ok. 1 mln zł.

Stypendia Sportowe oraz Stypendia Olimpijskie prezydenta Białegostoku

I. Dyscypliny zespołowe Stypendium Sportowe na okres 01.01.2013 r. - 30.06.2013 r.

Kwota miesięcznie:

Uczniowski Klub Sportowy "Hubal" Białystok:

Ewa Jarocka-Burniewicz - badminton 350 zł
Adrian Dziółko - badminton 350 zł
Ewa Piotrowska - badminton 350 zł
Patryk Szymoniak - badminton 350 zł
Anna Narel - badminton 350 zł
Mateusz Dubowski - badminton 350 zł
Edyta Tarasewicz - badminton 350 zł
Michał Śmiłowski - badminton 200 zł
Maciej Dąbrowski - badminton 200 zł
Konrad Baranowski - badminton 200 zł
Izabela Kieżel - badminton 200 zł
Przemysław Jabłoński - badminton 200 zł
Bartosz Klimowicz - badminton 200 zł
Justyna Lenczewska - badminton 200 zł
Bartosz Zalewski - badminton 200 zł

MOKS "Słoneczny Stok":

Jakub Dudziński - tenis stołowy 250 zł
Aleksander Kuligowski - tenis stołowy 250 zł
Jakub Fiedorczuk - tenis stołowy 250 zł
Maksymilian Kulpa - tenis stołowy 250 zł
Piotr Zdzienicki - tenis stołowy 250 zł
Patryk Doroszko - tenis stołowy 250 zł

UKS "DOJLIDY" Białystok:

Piotr Napiórkowski - tenis stołowy 200 zł
Piotr Anchim - tenis stołowy 200 zł
Krzysztof Włóczko - tenis stołowy 200 zł
Kamil Gogiel - tenis stołowy 200 zł
Rafał Marczykowski - tenis stołowy 200 zł
Kamil Zdzienicki - tenis stołowy 200 zł

AZS Białystok:

Anna Łozowska - piłka siatkowa kobiet 250 zł
Marta Kutikow - piłka siatkowa kobiet 250 zł
Natalia Kurnikowska - piłka siatkowa kobiet 250 zł
Ewelina Polak - piłka siatkowa kobiet 250 zł
Laura Tomsia - piłka siatkowa kobiet 250 zł
Sylwia Chmiel - piłka siatkowa kobiet 250 zł
Angelika Bulbak - piłka siatkowa kobiet 250 zł

II. Dyscypliny indywidualne - Stypendium Sportowe na okres 01.01.2013r. - 31.12.2013r.

Kwota miesięcznie:

BKS Hetman:

Piotr Sielawa - boks 500 zł
Mateusz Figiel - boks 250 zł
Paulina Borysiewicz - boks 250 zł
Beata Koroniecka - boks 250 zł
Martyna Apraksin - judo 250 zł

Klub Sportowy Cristal:

Karolina Bagnowska - boks 500 zł
Patrycja Bartoszko - boks 500 zł
Izabela Gil - boks 500 zł
Piotr Gudel - boks 500 zł
Diana Kulhawik - boks 500 zł
Roger Hryniuk - boks 250 zł

Polskie Stowarzyszenie Shindokai Karate:

Cezary Zugaj - muaythai 200 zł

Uczniowski Klub Sportowy "Kaliber":

Żaneta Iwaszuk - strzelectwo sportowe 500 zł
Paweł Pietruk - strzelectwo sportowe 250 zł
Kamila Rybińska - strzelectwo sportowe 250 zł
Marta Magnuszewska - strzelectwo sportowe 250 zł
Mateusz Jastrzębski - strzelectwo sportowe 250 zł
Agata Gołębiewska - strzelectwo sportowe 250 zł
Michał Kulesza - strzelectwo sportowe 250 zł
Adam Kuczyński - strzelectwo sportowe 250 zł

Klub Sportowy "Podlasie":

Łukasz Parszczyński - lekka atletyka 650 zł
Kamil Bijowski - lekka atletyka 500 zł
Wojciech Nowicki - rzut młotem 500 zł
Piotr Milewski - skok wzwyż 500 zł
Damian Roszko - biegi średnie 500 zł
Kamila Stepaniuk - skok wzwyż 500 zł
Kamil Kryński - 100 i 200 m 500 zł
Marcin Dudek - trójskok 500 zł
Łukasz Wilamowski - sprint 450 zł
Grzegorz Kossakowski - sprint i 4x 100 m 450 zł
Bartłomiej Chojnowski - 400 m 450 zł
Damian Czykier - 100 m 450 zł
Izabela Zaniewska - biegi średnie i długie 450 zł
Anna Gosk - biegi przełajowe 450 zł
Paula Marta Kopciewska - biegi średnie 450 zł
Kamil Supiński - 100 m, 200 m 250 zł
Sylwia Chodorowska - skok wzwyż 250 zł
Tomasz Jaroszewicz - skok wzwyż 250 zł
Klaudia Kardasz - pchnięcie kulą 250 zł
Ewa Korniluk - skok w dal 250 zł
Marcin Kotuk - rzut oszczepem 250 zł
Karolina Markiewicz - skok w dal 250 zł
Paulina Mikiewicz - biegi średnie 250 zł
Ewelina Popowska - 100 i 200 m 250 zł
Mateusz Riliszkis - rzut oszczepem 250 zł
Bartłomiej Bedeniczuk - skok wzwyż 250 zł
Marcin Balun - rzut oszczepem 250 zł
Paweł Suproń - 100 m p. płotki 250 zł
Krzysztof Szalecki - rzut oszczepem 250 zł
Karolina Tymińska - 4x 100 i 4x 400 m 250 zł
Maciej Bielawiec - biegi średnie 250 zł
Daria Zabawska - rzut dyskiem 250 zł
Tomasz Stasiewicz - zapasy 250 zł
Rafał Obrycki - zapasy 250 zł
Monika Dmochowska - 4x 100 m 200 zł
Katarzyna Drozdowska - 4x 100 m 200 zł
Paweł Jasiński - 4x 400 m 200 zł
Jędrzej Warpechowski - sumo 200 zł
Bartosz Łętowski - sumo 200 zł

Uczniowski Klub Sportowy "Dojlidy":

Magdalena Krukowska - kajakarstwo 650 zł
Paweł Florczak - kajakarstwo 500 zł
Rafał Rosolski - kajakarstwo 500 zł
Wojciech Pennellier - kajakarstwo 500 zł
Sandra Pawełczak - kajakarstwo 500 zł

Białostocki Klub Sportowy "Podlasie 4G":

Karolina Baszeń - strzelectwo sportowe 250 zł

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Atletic":

Sandra Malinowska - rzut młotem 250 zł

ŁKS "Juvenia":

Paula Bzura - short track 600 zł
Bartosz Konopko - short track 600 zł
Jakub Jaworski - short track 600 zł
Dawid Rzemieniecki - short track 600 zł
Patrycja Maliszewska - short track 500 zł
Karolina Konopko - short track 500 zł
Natalia Maliszewska - short track 500 zł
Nicola Mazur - short track 500 zł
Dariusz Kulesza - short track 500 zł
Jakub Borowski - short track 500 zł
Szymon Wilczyk - short track 500 zł
Patrycja Rokicka - short track 450 zł
Patrycja Roszkowska - short track 450 zł
Adrianna Ciwoniuk - short track 450 zł
Rafał Piórecki - short track 450 zł
Wojciech Kraśnicki - short track 450 zł
Paweł Kozłowski - short track 450 zł
Bartosz Judzicki - short track 450 zł
Michał Dudziuk - short track 450 zł
Wojciech Kamieński - short track 450 zł
Rafał Kiluk - short track 450 zł
Agnieszka Tawrel - short track 250 zł
Agata Greś - short track 250 zł
Radosław Zawiślak - short track 250 zł
Adam Stanisławowski - short track 250 zł
Paweł Czaczkowski - short track 250 zł
Kamil Moczulski - short track 250 zł
Jakub Korolczuk - short track 200 zł

Uczniowski Klub Sportowy "HUBAL":

Nadieżda Zięba-Kostiuczyk - badminton 700 zł
Robert Mateusiak - badminton 700 zł
Michał Rogalski - badminton 500 zł
Zuzanna Ćwiklińska - łucznictwo 500 zł
Karolina Janowska - badminton 250 zł
Aleksander Jabłoński - badminton 250 zł
Magda Konieczna - badminton 250 zł
Mateusz Biernacki - badminton 250 zł
Krzysztof Jakowczuk - badminton 250 zł
Paweł Śmiłowski - badminton 250 zł

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych "START":

Joanna Mendak - pływanie 600 zł
Krzysztof Smorszczewski - lekkoatletyka 550 zł
Wojciech Halicki - lekkoatletyka 400 zł
Justyna Grzegorczyk - pływanie 400 zł
Wojciech Sypytkowski - pływanie 400 zł
Patryk Piechowski - pływanie 400 zł
Sebastian Przymierski - pływanie 400 zł
Jakub Busłowski - pływanie 400 zł
Patryk Woronowicz - pływanie 400 zł
Magdalena Tomaszuk - pływanie 400 zł
Anna Omielan - pływanie 400 zł
Agnieszka Pytel - strzelectwo sportowe 400 zł
Adam Włoskowski - pływanie 400 zł
Kamil Gołębski - lekkoatletyka 400 zł
Rafał Czuper - tenis stołowy 400 zł
Mateusz Woroszył - lekkoatletyka 400 zł
Karolina Michałowska - pływanie 400 zł
Kamil Drągowski - pływanie 400 zł
Dominika Małaszkiewicz - pływanie 400 zł
Tomasz Juchimowicz - pływanie 400 zł
Marcin Łaszkiewicz - pływanie 400 zł
Paweł Lewko - pływanie 400 zł
Anna Stasiukiewicz - pływanie 400 zł
Rafał Kalinowski - pływanie 400 zł
Klaudia Bartoszuk - pływanie 400 zł
Jakub Kozłowski - pływanie 400 zł
Artur Rubaszewski - lekkoatletyka 400 zł
Małgorzata Szekalska - lekkoatletyka 400 zł
Bogusław Kraszewski - lekkoatletyka 400 zł
Anna Raszczuk - lekkoatletyka 400 zł
Filip Żotkiewicz - pływanie 400 zł
Mikołaj Budrowski - pływanie 400 zł
Anna Białowąs - lekkoatletyka 400 zł

MKS "Juvenia":

Diana Sokołowska - pływanie 500 zł
Marlena Hościło - lekkoatletyka 250 zł
Marcin Kisielewski - pływanie 250 zł
Grzegorz Kakareko - lekkoatletyka 200 zł
Bartosz Dudek - lekkoatletyka 200 zł
Maciej Rosłaniec - lekkoatletyka 200 zł
Paweł Szczech - lekkoatletyka 200 zł

SKS "Cresovia":

Marek Twardowski - kajakarstwo 650 zł

Uczniowski Klub Sportowy "Trzynastka" Białystok:

Maciej Kobeszko - szermierka 250 zł
Marta Mazurek - szermierka 200 zł
Agnieszka Sokołowska - szermierka 200 zł

Uczniowski Klub Sportowy Osiedla Bacieczki:

Karolina Ławreszuk - zapasy 250 zł

Uczniowski Klub Sportowy "19 BOJARY":

Katarzyna Sokólska - lekkoatletyka 600 zł
Magdalena Malinowska - lekkoatletyka 500 zł
Klaudia Konopko - lekkoatletyka 500 zł
Ayla Kisiel - lekkoatletyka 500 zł
Martyna Dąbrowska - lekkoatletyka 400 zł
Marcin Jabłoński - lekkoatletyka 200 zł
Monika Bogucka - lekkoatletyka 200 zł
Sylwia Kasjanowicz - lekkoatletyka 200 zł
Edyta Czausz - lekkoatletyka 200 zł

Klub Judo Politechniki Białostockiej:

Rafał Terlecki - judo 250 zł

III. STYPENDIUM OLIMPIJSKIE na okres 01.01.2013 r. - 31.12.2013 r.

Uczniowski Klub Sportowy "HUBAL":

Nadieżda Zięba-Kostiuczyk - badminton 500 zł
Robert Mateusiak - badminton 500 zł

SKS "CRESOVIA":

Marek Twardowski - kajakarstwo 1000 zł

Uczniowski Klub Sportowy "Dojlidy" Białystok:

Magdalena Krukowska - kajakarstwo 600 zł
Paweł Skowroński - kajakarstwo 600 zł
Paweł Florczak - kajakarstwo 400 zł
Rafał Rosolski - kajakarstwo 400 zł
Wojciech Pennellier - kajakarstwo 400 zł
Sandra Pawełczak - kajakarstwo 400 zł

ŁKS "Juvenia":

Patrycja Maliszewska - short track 1500 zł
Paula Bzura - short track 1200 zł
Natalia Maliszewska - short track 1200 zł
Bartosz Konopko - short track 1200 zł
Nicola Mazur - short track 800 zł
Jakub Jaworski - short track 800 zł
Dawid Rzemieniecki - short track 800 zł
Szymon Wilczyk - short track 800 zł

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych "START":

Joanna Mendak - pływanie 400 zł
Krzysztof Smorszczewski - lekkoatletyka 400 zł

MKS "Juvenia":

Diana Sokołowska - pływanie 500 zł

Klub Sportowy "PODLASIE": Kwota miesięcznie:

Kamil Kryński - 100 i 200 m 500 zł
Wojciech Nowicki - rzut młotem 500 zł
Łukasz Parszczyński - 1500 m 500 zł

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3