Pronaru Parkiet Hajnówka - kolejny krok do I ligi

(zol)
Podczas spotkania Pronaru Parkietu Hajnówka z Wilgą Garwolin. Na pierwszym planie Allassane Guindo, na drugim Sebastian Wójcik.
Siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka, pokonując Wilgę, postawili kolejny krok przybliżający ich do gry w I lidze.

Po wygraniu wszystkich spotkań w rundzie rewanżowej sezonu zasadniczego, hajnowianie pewnie zwyciężyli w dwóch pierwszych meczach rundy play-off, gdzie przeciwnikiem jest Wilga Garwolin.

Sobotni pojedynek rozpoczął się od wyrównanej gry po obu stronach siatki, jednak przy zagrywce Allassane Guindo i pewnych atakach Sebastiana Wójcika, Pronar odskoczył rywalom na siedem punktów (16:9). Przewaga nie utrzymała się jednak długo, bo po chwili to goście zaczęli zdobywać punkty seriami i zrobiło się 17:16. Na szczęście, hajnowianie ponownie skoncentrowali się na swojej grze i skończyli seta do 22.

Oddali tylko jednego seta

W drugiej partii przewaga "traktorów" nie podlegała żadnej dyskusji. Hajnowianie od pierwszej akcji uzyskali przewagę, którą systematycznie powiększali pokazując przy tym kilka bardzo efektownych zagrań zarówno w obronie jak i w ataku. Do trzeciej odsłony spotkania gospodarze przystąpili chyba nieco rozluźnieni, co spowodowało słabszą grę na przyjęciu i mocno skomplikowało ataki naszym siatkarzom. W efekcie Pronar przegrał tę partię do 22. W czwartym i jak się później okazało ostatnim secie znowu górą byli gospodarze. Wilga jedynie na początku seta dzielnie stawiała opór, ale od stanu 11:11 na parkiecie dominowali już tylko hajnowianie, którzy wygrali partię do 16 i cały mecz 3:1.

W drugim spotkaniu też górą

Następnego dnia obie ekipy rozegrały drugie spotkanie i ponownie to Pronar Parkiet Hajnówka cieszył się ze zwycięstwa, tym razem 3:0. Najwięcej problemów hajnowianie mieli w pierwszym secie, którego ostatecznie wygrali do 23. W kolejnej partii było już troszeczkę łatwiej, ale goście do końca nie chcieli sprzedać tanio skóry i nie pozwalali naszym na chwilę dekoncentracji. W trzecim secie Pronar po ładnej grze wygrał do 18 i nie pozostawił gościom złudzeń na sprawienie niespodzianki. Weekendowe spotkania pokazały, że to Pronar Parkiet Hajnówka jest drużyną zdecydowanie lepszą, aczkolwiek trener Paweł Blomberg i sami zawodnicy Pronaru nie lekceważą rywala przed spotkaniami rewanżowymi. Miejmy nadzieję, że Pronar zapewni sobie awans już w pierwszym meczu w Garwolinie i spokojnie przygotuje się do walki w następnej rundzie, gdzie przeciwnikiem będzie Ślepsk Augustów lub Pekpol Ostrołęka (stan rywalizacji 1:1).

Wyniki i skład

1 mecz: Pronar Parkiet Hajnówka - Wilga Garwolin 3:1 (25:22, 25:16, 22:25, 25:16)
Pronar: Woroniecki, Guindo, Jaskulski, Staniewski, Wójcik, Żyliński, Knasiecki (libero) oraz: Niemiec, Skrzypkowski, Zrajkowski, Saczko.

2 mecz: Pronar Parkiet Hajnówka - Wilga Garwolin 3:0 (25:23, 25:22, 25:18)
Pronar: Woroniecki, Guindo, Jaskulski, Staniewski, Wójcik, Niemiec, Knasiecki (libero) oraz: Skrzypkowski, Żyliński, Zrajkowski, Saczko.