MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Białegostoku rozdzielił pełnomocnictwa w spółkach miejskich. Jest też nowy prezes KPKM. To były wiceprezydent

OPRAC.: wal
Prezydent Tadeusz Truskolaski i jego nowy zastępca Tomasz Klim, z pełnomocnictwami odnośnie wodociągowej spółki komunalnej
Prezydent Tadeusz Truskolaski i jego nowy zastępca Tomasz Klim, z pełnomocnictwami odnośnie wodociągowej spółki komunalnej Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Nie było niespodzianki. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami były wiceprezydent Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz został powołany na prezesa Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Białymstoku. Tak zdecydowała rada nadzorcza spółki, której 100 procentowym udziałowcem jest gmina Białystok. Na Zgromadzeniu Wspólników wykonuje ona swoje prawa przez oświadczenia Prezydenta Miasta Białegostoku. Do ich podejmowania Tadeusz Truskolaski udzielił nowych pełnomocnictw. Nie tylko odnośnie KPKM. Zobacz, kto je otrzymał i do czego został zobowiązany.

Znam branżę, bo przez siedem ostatnich lat nadzorowałem BKM i spółki komunikacyjne. KPKM jest obecnie w przyzwoitej sytuacji finansowej i kadrowej. Za największe wyzwanie uważam odnowę floty autobusów przy jednoczesnym utrzymaniu dobrej kondycji firmy - mówi nowy prezes KPKM Zbigniew Nikitorowicz.

KPKM to jedna z siedmiu miejskich spółek i jedna z trzech zajmujących się świadczeniem usług komunikacyjnych w ramach Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Jako jedyna ma jednoosobowy skład zarządu (w pozostałych od dwóch do trzech).

Fotel prezesa KPKM był pusty o pierwszego poniedziałku maja, gdy dotychczasowy jej prezes Marcin Moskwa przeszedł po wygranym konkursie na fotel spółki Enea Ciepło. Już wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje, że zastąpić ma go Zbigniew Nikitorowicz po odwołaniu z funkcji zastępcy prezydenta. Stało się to 16 maja.

Dzień później prezydent wydał zarządzenie o rozdzieleniu pełnomocnictw spółkach miejskich. Do wykonywania praw wynikających z posiadanych przez gminę Białystok udziałów w spółkach komunalnych.

Zgodnie z nim w przypadku KPKM:

  • pełnomocnik w szczególności umocowany jest do uczestniczenia w zwyczajnych i nadzwyczajnych zgromadzeniach wspólników Spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Białymstoku
  • oraz wykonywania prawa głosu z przysługujących Gminie Białystok udziałów we wszystkich sprawach będących przedmiotem uchwał, a także każdorazowego przewodniczenia zgromadzeniom.

I tak wiceprezydentowi Rafałowi Rudnickiemu przypadło pełnomocnictwo w pięciu spółkach:
Stadion Miejski

  • PPHU Lech
  • KPKM
  • KZK
  • KPK

Wiceprezydent Marek Masalski otrzymał pełnomocnictwo odnoście KTBS, a wiceprezydent Tomasz Klim - Wodociągów Białostockich. Tylko ta ostatnia, ze wszystkich siedmiu komunalnych podmiotów prawa handlowego, w całości nie należą do gminy Białystok. Niecałe 10 proc. posiada gmina Wasilków.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny