Prawie 1,5 mln zł dotacji na projekty edukacyjne. Pieniądze otrzymają dwie białostockie szkoły podstawowe

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Ponad 560 uczniów i 77 nauczycieli dwóch białostockich szkół podstawowych weźmie udział w projektach realizowanych ze środków unijnych. Umowy o dofinansowanie podpisał marszałek Artur Kosicki.

Miasto Białystok otrzymało właśnie środki na realizację nowych projektów edukacyjnych. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego do dwóch szkół podstawowych trafi prawie 1,5 mln zł.

- Naszym celem jest wspieranie samorządów w zapewnieniu młodym ludziom, ale też ich nauczycielom możliwości rozwijania swoich umiejętności i kompetencji. Ważne jest też zapewnienie placówkom edukacyjnym odpowiedniego wyposażenia, które pozwoli na realizowanie nowoczesnych metod nauczania – mówi marszałek Artur Kosicki. - Ta pomoc jest szczególnie ważna w czasie pandemii, kiedy niektóre samorządy, tak jak właśnie Miasto Białystok, mają poważne problemy budżetowe.

Uniwersytet w Białymstoku. Badacze otrzymają ponad 900 tys. zł na swoje projekty

„Tropiciele Kreatywności i Innowacyjności”

To nazwa projektu, który zostanie zrealizowany przez Szkołę Podstawową Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku. Jego wartość to ponad 1,2 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków UE wynosi ponad 1,1 mln zł.

W projekcie weźmie udział 340 uczniów oraz 47 nauczycieli tej szkoły. W planach jest realizacja zajęć rozwijających i koła naukowego dla zdolnych uczniów, zajęć wyrównujących dysproporcje edukacyjne, pomoc stypendialna dla najzdolniejszych, a także liczne konkursy, wyjścia, wycieczki edukacyjne, które mają na celu pobudzenie u uczniów inicjatywności i nauczenie ich pracy w zespole.

W ramach projektu do nauczania przedmiotowego włączone zostaną tzw. narzędzia TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne), a do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zastosowane zostaną nowe metody terapii: Biofeedback i Tomatis.

Kadra nauczycielska otrzyma natomiast wsparcie na udział w szkoleniach i studiach podyplomowych w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami.

Zajęcia i doposażenie bazy techno-dydaktycznej

Drugi z projektów zostanie zrealizowany w Szkole Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku. Różnego rodzaju zajęciami objętych ma być 228 uczniów tej placówki, w tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Planuje się m.in. zajęcia dla uczniów niepełnosprawnych, dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia dla uczniów zdolnych, czy warsztaty z przedsiębiorczości.

Na wsparcie w ramach projektu mogą też liczyć nauczyciele. Trzydziestu z nich zyska szansę na podniesienie swoich kompetencji zawodowych poprzez szkolenia z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych i studia podyplomowe. Pieniądze pozwolą także uzupełnić posiadane przez szkołę pomoce dydaktyczne oraz sprzęt informatyczny.

Wartość projektu to ponad 414 tys. zł. Dofinansowanie z funduszy UE wynosi niespełna 373 tys. zł.

Dariusz Piontkowski o 500 plus dla nauczycieli: To taki trochę prezent świąteczny (zdjęcia)

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie