MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Porannego Targi Budowlane 2015 w Białymstoku - lista zwycięzców (zdjęcia, wideo)

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected]
Anna i Rafał Tomczyk z Dąbrówki Koscielnej w gm. Szepietowo - to laureaci konkursu, w którym kapitule należało przedstawić opis rozwiązania eko dla swojego domu.  Odbierając nagrodę w imieniu swoim i żony, pan Rafał zapowiedział, że kolejną przyjazną środowisku instalacją w ich domu będzie mini elektrownia wiatrowa. Sponsor główny Porannego Targów Budowlanych: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe OPTIMA z Białegostoku
Anna i Rafał Tomczyk z Dąbrówki Koscielnej w gm. Szepietowo - to laureaci konkursu, w którym kapitule należało przedstawić opis rozwiązania eko dla swojego domu. Odbierając nagrodę w imieniu swoim i żony, pan Rafał zapowiedział, że kolejną przyjazną środowisku instalacją w ich domu będzie mini elektrownia wiatrowa. Sponsor główny Porannego Targów Budowlanych: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe OPTIMA z Białegostoku Wojciech Wojtkielewicz
Mimo niedzielnej burzy z piorunami, zorganizowane przez Poranny targi budowlane przyciągnęły w sobotę i niedzielę ponad 2 tysiące gości.

[galeria_glowna]
Przyszły zarówno osoby, które budują lub zbudowały dom i zastanawiają się nad kolejnymi w nim rozwiązaniami, jak i profesjonaliści poszukujący nowych technologii, dzięki którym ich oferta będzie bardzo konkurencyjna na rynku. Pana Marka Jodłę spotkaliśmy np. z żoną i córkami przy stoisku Centrum Decoral. Słuchał z uwagą porad fachowca z firmy PPG Deco Polska. - Zainteresowały mnie nowe technologie malarskie - wyjaśniał pan Marek. - Ta firma służy zarówno produktami, jak i szerokim poradnictwem dla profesjonalistów. A ja jestem wykonawcą i chcę ciągle poznawać nowe rozwiązania. Bo tylko dopóki człowiek się uczy, dopóty się rozwija.

Stadion Miejski w Białymstoku. XI Porannego Targi Budowlane (zdjęcia, wideo)

Z kolei pan Ryszard Wysocki przyjechał na targi aż z Ełku. - Mnie interesują nowe technologie stosowane w pokryciach dachowych - wyjaśniał nam. Przyznał, że liczył na jeszcze szerszą ofertę z tej branży, ale z kolei znalazł kapitalne rozwiązania na stoisku narzędziami i elementami łączącymi drewno: wkrętakami, gwoździami. - Tak, tak - śmiał się - dziś nawet w tym zakresie jest wiele ciekawych innowacji.

Rozmawialiśmy przy stoisku podbiałostockiej firmy Green Flor, bo uwagę pana Ryszarda przyciągnęły instalacje dachowe z termoizolacją pozwalające na stworzenie na domu np. skalnego ogrodu.

Porannego Targi Budowlane 2015 z lotu ptaka (zdjęcia, wideo)

A wejście na targi otwierało potężne stoisko białostockiej firmy Optima, która - jak zwykle - mocno promowała rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii. Stał tam zarówno elektryczny samochód napędzany prądem pochodzącym z instalacji fotowoltaicznej, jak i potężna wiertnica stosowana przy instalacji pomp ciepła. Pompa ciepła (wraz z usługą montażu) była też nagrodą główną w konkursie zorganizowanym przez naszą redakcję i firmę Optima jako sponsora głównego targów. Wygrali ją państwo Tomczyk z Dąbrówki Kościelnej. - To piękny dopieszczony i inteligentny dom - opowiada nam o tym wyborze Paweł Wyszyński, prezes Optimy. - Pierwotnie właściciele zastosowali w nim ogrzewanie na propan butan, ale okazało się to złym rozwiązaniem. Instalacja naszej pompy będzie więc miała podwójne znaczenie. Z jednej strony pokaże, jak dobrze, wbrew różnym opiniom, działają takie urządzenia. A z drugiej strony udowodnimy, że dzięki tej technologii można wejść na teren już wykończonej nieruchomości i jej nie dewastować.

Konkursy. Sponsorzy.

Konkurs "Dom z pomysłem", w którym nagrodą główną była kompletna instalacja pompy ciepła o mocy 10 kW z odwiertem geotermalnym systemem Geothermal Radial Drilling. Nagrodę główną kapituła przyznała Annie i Rafałowi Tomczykom z Dąbrówki Kościelnej.

10 wyróżnień przyznano:
- Agnieszce Wiśniewskiej z Dobrzyniewa Dużego;
- Adamowi Woźniakowi z Białegostoku;
- Bogdanowi Bańskiemu z Supraśla;
- Agacie i Szczepanowi Kowalczukom z Czartajewa;
- Maciejowi Zajkowskiemu z Juchnowca;
- Jarosławowi Stokowskiemu;
- Wojciechowi Haponikowi z Sokółki; ;
- Agnieszce i Dawidowi Miklaszewskim;
- Grzegorzowi i Agnieszce Niewińskim z Dzikich.

Większość nagród mieliśmy przyjemność wręczyć podczas targów. Z osobami, które nie odebrały dyplomów i drobnych nagród rzeczowych skontaktujemy się w najbliższym terminie.
Paweł Wyszyński, prezes Optimy zaprasza wszystkich wyróżnionych do siedziby firmy, gdzie jej przedstawiciele służą pomocą i doradztwem na temat instalacji OZE w rodzinnym budownictwie mieszkaniowym.

Konkurs na najlepsze stoisko Targów Budowlanych Kuriera Porannego 2015.
Przez dwa dni goście targów mogli oddawać głosy na najlepsze stoisko imprezy. Rezultat ogłoszony w niedzielę:
1. miejsce - Leroy Merlin; 2. miejsce - Wiór; 3. miejsce - Acer Ogrody.
Nagrodami są vouchery o wartości (odpowiednio) 5, 3 i 2 tys. zł do wykorzystania w formie reklamy w Kurierze Porannym.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim wystawcom za udział w Targach Budowlanych Kuriera Porannego.
Przypominamy, że sponsorami imprezy były firmy:
- Elhurt-Elmet Hurtownia Materiałów Elektrycznych
- Leroy Merlin
- Sieńko i Syn
- Wiór

A sponsorem głównym targów było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe OPTIMA z Białegostoku.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny