Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomagają uśmiechem. Ty też możesz do nich dołączyć. Fundacja Dr Clown szuka wolontariuszy

agsa
By działać w szpitalu, trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub chęć wykonania go w najbliższym czasie, a także zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem. Ponadto ważna jest dyspozycyjność czasowa - minimum 2 godziny w tygodniu w wybrany dzień tygodnia przez co najmniej 3 miesiące.
By działać w szpitalu, trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub chęć wykonania go w najbliższym czasie, a także zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem. Ponadto ważna jest dyspozycyjność czasowa - minimum 2 godziny w tygodniu w wybrany dzień tygodnia przez co najmniej 3 miesiące. Dr Clown
Wolontariusze Fundacji Dr Clown odwiedzają szpitale i placówki specjalne w całej Polsce. Ich zadaniem jest poprawić samopoczucie pacjentów. Fundacja Dr Clown rozpoczęła rekrutację wolontariuszy.

- Wiele osób kojarzy nas z clownami, które można spotkać w cyrku. Owszem, chodzimy w kolorowych strojach i wywołujemy uśmiech – to nasze główne zadanie. Jednak nie możemy zapomnieć, że pracujemy w szpitalach, domach pomocy społecznej czy placówkach specjalnych, a to nie zawsze jest łatwe środowisko pracy – mówi Justyna Grzegorczyk, Koordynatorka Regionalna Fundacji Dr Clown.

Teraz chętni mogą dołączyć do grona wolontariuszy Fundacja właśnie rozpoczęła rekrutację.

Kto może zostać Doktorem Clownem

By działać w szpitalu, trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub chęć wykonania go w najbliższym czasie, a także zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem. Ponadto ważna jest dyspozycyjność czasowa - minimum 2 godziny w tygodniu w wybrany dzień tygodnia przez co najmniej 3 miesiące.

Co można robić jako Doktor Clown?

  • realizować program „terapii śmiechem”, rozdawać uśmiechy, podtrzymywać na duchu i dawać radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują, a to daje ogromną satysfakcję!
  • realizować akcje społeczne, edukacyjne i promocyjne
  • działać na wielu polach, dzięki czemu wykorzystasz w pełni swój potencjał i umiejętności w dobrej sprawie (szukamy osób o najróżniejszych umiejętnościach!)
  • poznawać wielu ciekawych, pełnych pasji ludzi
  • uczestniczyć w wartościowych i pasjonujących szkoleniach (artystycznych, psychologiczno-pedagogicznych, medialnych)

Doktor Clown odwiedza różne oddziały szpitalne (zarówno dziecięce jak i dla dorosłych), domy pomocy społecznej czy placówki specjalne. Na ich terenie prowadzi terapię śmiechem, mającą na celu poprawę samopoczucia małych i dużych pacjentów. Po odpowiednim przeszkoleniu wolontariusz tworzy postać Doktora Clowna, która jest narzędziem naszej pracy. Kompletuje strój i opanowuje elementy sztuki cyrkowej i iluzji. Następnie razem z zespołem wyrusza do szpitala, gdzie następuje praktyczna część wdrożenia. Wolontariusz nigdy nie chodzi sam. Wizyty w szpitalach i placówkach odbywają się w duetach, a Doktorzy Clowni ze sobą współpracują.

Formularz zgłoszenia: https://forms.gle/5Y9VPq5PGUKuipRW9 !

Szczegóły: www.fundacjadrclown.pl
Na zgłoszenia fundacja czeka do 13.11.2023.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny