Polska piłka młodzieżowa ma się dobrze: Polacy rozbili Estonię

Paweł Trochim
Reprezentacja Polski U15 wraz z prezesem klubu “Sokół” - Tomaszem Grynczelem i koordynatorem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Dwa ciekawe mecze rozegrały reprezentacje Polski i Estonii U15. Obydwa mecze wygrali Polacy: najpierw 4:0 w Juchnowcu, a potem 5:0 w Sokółce. Ten drugi oglądało prawie 1200 sokółczan!

Od 25 kwietnia do 1 maja trwało w Sokółce zgrupowanie reprezentacji Polski i Estonii do lat 15 w piłce nożnej. Zespoły rozegrały dwa sparingi. Pierwszy w Juchnowcu (pokonaliśmy Estonię 4:0). Do rewanżu doszło na sokólskim boisku, a oglądało go bardzo wielu kibiców.

W samo południe

Od początku Polacy atakowali bramkę Silvera Saluste. Goście nie mogli wyjść ze swojej połowy. Dobre okazje mieli Kobylański, Bagiński i Seweryn, ale zabrakło im precyzji.

W 39 min. dobrze wykończył akcję Wiktor Bagiński, który sprawił, że na przerwę Polacy schodzili z jednobramkową zaliczką.

Popis w II połowie...

Druga część gry przyniosła wiele radości kibicom. Polacy zaczęli od mocnego uderzenia i już w 41 min. Łukasz Wroński strzałem w długi róg podwyższając wynik na 2:0.

Kilka minut później grający na w Energie Cottbus - Martin Kobylański zdobył trzecią bramkę. Na tym jednak gospodarze nie poprzestali. W 51 min. po raz drugi piłkę w bramce Estonii umieścił Łukasz Wroński.

W 64 min. po znakomitej akcji Polski, wchodzący w pole karne Kawecki został sfaulowany a arbiter główny wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Alan Uryga i tym samym ustalił wynik meczu na 5:0.

Organizacja na plus

- Organizacyjnie było świetnie. Miło zaskoczyła mnie frekwencja, która przerosła moje oczekiwania. Sprawy dotyczące treningów i zakwaterowania i oczywiście sam mecz oceniam pozytywnie - mówi koordynator PZPN Łukasz Sojski.

- Trenowaliśmy w Sokółce i Juchnowcu raz dziennie. Jesteśmy zadowoleni, boiska były dobrze przygotowane. Swoją pracę wykonaliśmy bardzo dobrze i czekamy na kolejne spotkania. W meczach z Estonią cieszy mnie gra zespołu bo wynik jest sprawą mniej istotną - mówił trener U15 Marcin Dorna.