Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie projektu przeciwko przemocy "Społeczna (re)akcja"

(mara)
Maria Talarczyk prezes SFL (z lewej) z główymi  partnerami projektu - Wiesławem Małachwiejem, szefem sokólskiej policji oraz Bożeną Łazarewicz, dyrektorką Gimnazjum nr1.
Maria Talarczyk prezes SFL (z lewej) z główymi partnerami projektu - Wiesławem Małachwiejem, szefem sokólskiej policji oraz Bożeną Łazarewicz, dyrektorką Gimnazjum nr1.
Zakończył się projekt przeciwko przemocy, realizowany przez fundację SFL wspólnie ze szkołami, policją i urzędem miejskim.

Oprawę muzyczną uroczystości kończących projekt "Społeczna (re)akcja", a odbywających się w trakcie Dni Sokółki , zapewniła grupa młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Sokółce , działająca pod okiem Bożeny Rudź.

Nagrodzona "Biała róża"

To właśnie zespół teatralny z Gimnazjum nr 1 za przedstawienie przygotowane w ramach projektu zajął III miejsce w wojewódzkim konkursie teatralnym pod hasłem: "Dramat i tragedie pozostaw teatrowi".

Przedstawienie nosiło nazwę "Biała róża" i było przestrogą przed nawiązywaniem przypadkowych znajomości przez Internet.

Projekt "Społeczna (re)kcja - stop krzywdzeniu dzieci" realizowany był przez fundację Sokólski Fundusz Lokalny w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce "Lokalne Partnerstwa PAFW". Gościem specjalnym uroczystego podsumowania projektu był Przemysław Zaroń, specjalista ds. public relations w polskim przedstawicielstwie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

- Chcę gorąco podziękować Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności za wyróżnienie naszej fundacji i przyznanie wysokiej dotacji na realizację projektu - mówiła Maria Talarczyk, prezes Sokólskiego Funduszu Lokalnego. - Jest to tym większa satysfakcja, że w skali kraju takich projektów jest tylko osiem. Jednocześnie chcę podkreślić wysokie zaangażowanie w realizację projektów wszystkich siedemnastu partnerów, a w szczególności Gimnazjum nr 1 w Sokółce , Powiatowej Komendy Policji oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce .

Z kamerą w szkole

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali podziękowania z pamiątkowymi dyplomami. W sumie wszystkie szkoły (a było ich 11) biorące udział w projekcie otrzymały kamery cyfrowe, które posłużą im do dalszego dokumentowania swoich działań.

Z kolei prezes fundacji otrzymała - wraz z symbolicznym aniołem - podziękowania za pomysł i doprowadzenie do szczęśliwego finału tak potrzebnego w społeczności projektu.

Na zakończenie projektu, wszyscy uczestnicy spotkali się w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny