MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaskie szkoły podstawowe bezpłatnie skorzystają z materiałów dydaktycznych do drukowania 3D

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Podlaskie szkoły podstawowe bezpłatnie skorzystają z materiałów dydaktycznych do drukowania 3D
Podlaskie szkoły podstawowe bezpłatnie skorzystają z materiałów dydaktycznych do drukowania 3D pixabay.com
Nauczyciele podlaskich szkół podstawowych zyskali wsparcie w prowadzeniu angażujących lekcji na miarę XXI wieku. Dzięki bezpłatnemu dostępowi do platformy Skriware Academy w łatwiejszy sposób wykorzystają drukarki 3D, realizując podstawę programową i założenia Laboratoriów Przyszłości. Dyrektorzy szkół nadal mogą zgłaszać się po narzędzia edukacyjne, które wspierają rozwój kompetencji przyszłości.

Od stycznia 2023 roku wszystkie samorządowe i niesamorządowe szkoły podstawowe, które zgłoszą chęć dołączenia do Skriware Academy, uzyskają dostęp do bazy nowoczenych materiałów edukacyjnych, m.in. autorskiej biblioteki modeli i narzędzi do modelowania 3D. Ich wykorzystanie w ramach programu Laboratoria Przyszłości pozwoli uczniom rozwijać zdolności manualne, kompetencje społeczne i umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów.

- W Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie już od roku korzystamy z pakietu narzędzi od Skriware. Cudowne jest to, że materiały w Skriware Academy są bardzo różnorodne: od scenariuszy zajęć po kursy dotyczące korzystania z narzędzi. Taki kurs warto przejść nie tylko samodzielnie, ale też z uczniami. W bibliotece szkolnej uczyliśmy się wszyscy obsługi drukarki, dzięki materiałom, w którym wszystko jest wyjaśnione krok po kroku. Dużą popularnością wśród uczniów cieszą się także bezpłatne narzędzia 3D Playground i Creator. Z pierwszego korzystamy już z najmłodszymi uczniami (nawet pierwszaki dają radę!) i realizujemy różne wyzwania budownicze. Dużą zaletą jest to, że uczniowie nie muszą się nigdzie logować, aby tworzyć. Zaprojektowane modele w prosty sposób możemy przesłać do slicera i wydrukować. Mimo że aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, w Skriware Academy znajdziemy też do niej szczegółową instrukcję obsługi – mówi Agnieszka Halicka, nauczycielka, która korzysta z dostępu do Skriware Academy.

Jak otrzymać bezpłatny dostęp do Skriware Academy? To proste! Wystarczy:

  1. zgłosić szkołę podstawową przez formularz dostępny pod linkiem: bit.ly/PakietSkriware,
  2. poprosić szkolnego administratora o nadanie dostępów dla nauczycieli, 3. założyć konto na Skriware Academy: https://academy.skriware.com.

Bezpłatny pakiet treści edukacyjnych i narzędzi o wartości rynkowej 1560 zł obejmuje 10 kont nauczycielskich w każdej placówce. Dostęp do platformy Skriware Academy pozwoli uczniom drukować na drukarce 3D sprawdzone modele z bazy liczącej 20 tys. projektów. Z kolei nauczyciele zyskają dzięki niemu inspirujące pomysły na wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas konkretnych przedmiotów lekcyjnych i merytoryczne wsparcie w realizacji bazy programowej oraz wymagań rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

- Dla każdego nauczyciela ważne jest wsparcie merytoryczne i metodyczne w zakresie wykorzystywania i wdrożenia nowego sprzętu. Takie wsparcie w zakresie wszystkich produktów daje Skriware Academy. Jest to tym bardziej ważne, że pracując z drukarką 3D firmy Skriware, nauczyciel ma możliwość wykorzystywania bezpłatnych opracowań, gotowych scenariuszy i samouczków. Tworzone instrukcje i wizualizacje graficzne do sprzętu tej firmy pomagają również uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi korzystać z nich w wielu obszarach – podsumowuje Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019.

Pakiet pozwala korzystać z:

  • platformy edukacyjnej Skriware Academy z materiałami dydaktycznymi i e-learningowymi (w tym m.in. z 30 pomysłami na lekcyjne aktywności i gotowymi scenariuszami zajęć, 28 e-kursami, 8 samouczkami wideo, których zwieńczeniem jest uzyskanie certyfikatu oraz kartami pracy i materiałami multimedialnymi dla uczniów);
  • bazy gotowych do wydruku modeli 3D Skrimarket (która zawiera ponad 20 tys. modeli online, dedykowaną sekcję dla modeli edukacyjnych z 10 przedmiotów oraz sekcję przeznaczoną do edukacji specjalnej);
  • autorskich narzędzi do modelowania 3D Playground i Creator (z dostępem online dla każdego ucznia – do wykorzystania zarówno w szkole, jak i w domu);
  • całorocznego pakietu metodycznego wsparcia (m.in. materiałów wideo dla nauczycieli, cyklicznie odbywających się webinarów oraz możliwości wymiany doświadczeń w grupie dyskusyjnej skupiającej społeczność nauczycieli).

- Wspieramy rozwój nowoczesnej edukacji od kilku lat, a dzięki obecnej inicjatywie możemy znacząco zwiększyć dostępność ciekawych i wartościwoych narzędzi dydaktycznych w szkołach podstawowych. Wykorzystanie podczas zajęć lekcyjnych drukarek 3D i innych technologii na miarę XXI wieku jest teraz łatwiejsze, ponieważ nauczyciele mogą korzystać z całorocznego wsparcia metodycznego oraz wymieniać się doświadczeniami na grupie dyskusyjnej. Z radością obserwujemy pozytywny odbiór naszych materiałów przez nauczycieli oraz uczniów i mamy nadzieję, że już niedlugo pojawią się one w każdej szkole podstawowej w Polsce. Serdecznie zachęcam dyrektorów szkół podstawowych do dołączenia do Skriware Academy – mówi Karol Górnowicz, Prezes spółki Skriware.

O Spółce:

Skriware to polska spółka działająca globalnie w branży EdTech, która dostarcza nauczycielom i dzieciom inspirujące narzędzia do nauki bazującej na praktycznym wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Firma stworzyła autorskie laboratorium edukacyjne SkriLab, oparte na: druku i modelowaniu 3D, robotach edukacyjnych, narzędziach do programowania oraz platformie online dedykowanej nauczycielom, które łączy rozwój kompetencji miękkich oraz technicznych. Skriware dostarcza swoje rozwiązania do ponad 2 tys. szkół w Polsce, spółka jest też obecna na 19 rynkach zagranicznych i dynamicznie rozwija globalną sieć partnerów biznesowych, m.in. w Czechach, Rumunii, Włoszech i na Bliskim Wschodzie.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny