MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11 w Białymstoku

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Dzień otwarty w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11 w Białymstoku
Dzień otwarty w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11 w Białymstoku Społeczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Białymstoku
Ciekawe zajęcia, pasjonujące eksperymenty i wspólne zabawy – na takie atrakcje mogą liczyć kandydaci na pierwszaków podczas Dnia otwartego w Społecznej Szkole Podstawowej nr 11. To też najlepsza okazja, by poznać ofertę szkoły przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją.

„Jeżeli chciałbyś uczyć się w przyjaznej atmosferze, czuć się bezpiecznie, być docenionym i zauważonym - masz okazję zrobić to już w tym roku w kameralnych warunkach SSP nr 11” - tak dyrekcja szkoły zachęca dzieci do rozpoczęcia edukacji w placówce przy Sienkiewicza 77.

By się o tym przekonać, warto odwiedzić szkołę 18 lutego br., podczas sobotniego Dnia otwartego.

- Zapraszamy kandydatów do klas I –V i ich rodziców, a także każdego, kto chce nas poznać – mówi Agata Baczewska, zastępca dyrektora SSP nr 1. - Nasi uczniowie oprowadzą gości po szkole, a rodzice kandydatów będą mogli porozmawiać z rodzicami obecnych uczniów i z nauczycielami.

Ale będzie to też dzień pełen atrakcji – mali goście wezmą udział w różnego rodzaju zajęciach z wykorzystaniem innowacyjnych pomocy dydaktycznych – zaprogramują ozobota, rozwiążą zadania edukacyjne z wykorzystaniem tablic multimedialnych i zadania z języka angielskiego, wezmą udział w grach logicznych i zabawach ruchowych. Koło eksperymentalne zaprezentuje ciekawe doświadczenia z pogranicza chemii, fizyki i kulinariów, a chętni wezmą udział w treningu umiejętności komunikacyjnych (TUK). Będzie też okazja do multimedialnej prezentacji wspomnień z życia szkoły i degustacja słodkiego co-nieco, przygotowanego przez uczniów szkolnego koła kulinarnego.

Szkoła przy Sienkiewicza 77 istnieje od 2013 r. i jest częścią Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10". Jej twórcom zależało na kameralnej atmosferze w szkole, dlatego też klasy są tu mało liczne (16-17 –osobowe), co sprzyja powstawaniu szczególnych relacji uczeń - nauczyciel w zespole, w którym wszyscy znakomicie się znają.

- Zasady funkcjonowania uczniów, rodziców i nauczycieli oparte są na koncepcji „przezroczystej szkoły” – mówi Marta Białobrzeska, dyrektorka ZSS. - Wspieramy rodziców w spełnianiu ich obowiązków wobec dziecka. Dbamy o wszechstronny rozwój ucznia, stwarzając im warunki do zgłębiania wiedzy w sposób ciekawy i przystępny, dostosowujemy formy i metod pracy do indywidualnych potrzeb ucznia, umożliwiając mu zorientowanie się w ich zainteresowaniach i predyspozycjach do dalszej nauki; wychodzimy poza mury szkoły, korzystając w procesie edukacji z różnorodnych mediów i technik komunikacyjnych.

Uczniowie szkoły mają zwiększoną liczbę godzin matematyki i języka polskiego. Dodatkowo w planie lekcji są m.in. szachy, zajęcia komputerowe, trening umiejętności komunikacyjnych (TUK), a w ramach W-F, także taniec towarzyski. Uczniowie mają do wyboru liczne, niestandardowe zajęcia pozalekcyjne: m.in. koło kulinarne, koło eksperymentalne, zajęcia sportowe czy koła języków obcych.

Wszystkie szkolne zajęcia mają na celu kształtowanie wiedzy poprzez praktykę, dlatego placówka organizuje wiele zajęć w terenie i w instytucjach kulturalnych - w Książnicy Podlaskiej, w białostockich teatrach, operze, kinach, księgarniach, galeriach, muzeach, warsztatach itp. Szkoła stawia też na integrację m.in. podczas wspólnych wyjazdów pozaszkolnych i wewnętrznych imprez z udziałem kolegów z liceum. Placówka finansowana jest na zasadzie non profit – czesne przeznaczane jest na rozwój ucznia i zakup potrzebnego sprzętu. Uczniowie uczestniczą w licznych projektach edukacyjnych, a starsi uczniowie także w wymianach finansowanych z funduszy europejskich.

W dniu 18 lutego szkoła zaprasza na Dzień otwarty w godz. 10-13. W ramach rekrutacji do I klasy dokumenty należy składać do 22 lutego 2023 r.; rozmowy kwalifikacyjne z rodzicami odbywać będą się w dniach 27.02 - 03.03.2023 r. Rekrutacja do pozostałych klas realizowana będzie w zależności od wolnych miejsc.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny